Podvádění a nedodržování pravidel v ANO nevadí. Poslanci poslušně podrželi Faltýnka

ČTK

Jaroslav Faltýnek a premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Jako podřízení slepě poslouchající svého šéfa se chovají poslanci hnutí ANO. Bez známky odporu podpořili šéfa poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka, v podsvětí důvěrně přezdívaného jako Efko. Nevadí jim, že se v době zákazu účastnil večírku s dosti zajímavým osazenstvem. O dalším ze skandálů Faltýnka měl hlasovat poslanecký klub ANO v úterý. Ale nehlasoval.

Poslanci totiž neviděli důvod. Jsou s Faltýnkem a jeho chováním spokojeni. Dlouhodobě. Takže si nedovolili hllasovat o jeho dalším setrvání v čele klubu. Sám Faltýnek postup poslanců ANO popsal takto: „Já jsem hned po té nešťastné události napsal mail všem svým kolegům a kolegyním v poslaneckém klubu, pokusil jsem se situaci vysvětlit a současně se omluvit a požádat o názor, jak to vidí. Více než dvě třetiny kolegyň a kolegů odpověděly, že mám jejich důvěru,“ uvedl Faltýnek. „Byl jsem dnes připraven, pokud by situace nastala, se podrobit tajnému hlasování. Nikdo z kolegů situaci nevznesl, takže já to považuji za sebe tak, jak jsem dostal odpovědi od kolegů, za uzavřenou záležitost,“ dodal.

Poslanci budou pravděpodobně argumentovat tím, že se Faltýnek sám náležitě vytrestal odstoupením z funkce místopředsedy ANO. Ovšem to nic neznamená. Pozice, která má vliv, je šéf poslaneckého klubu. Jenže ten kdyby Faltýnek nevedl, v klubu ANO by panovala nekázeň, poslanci by nevěděli, co mají dělat a šéf by měl starosti. A tak zřejmě vydal pokyn.

Ani v tajném hlasování si netroufli. Ono to vlastně není žádné velké překvapení. Poslanci ANO jsou ochotni podporovat vládu estébáka vyšetřovaného kvůli dotačnímu podvodu, jehož byznys těží z ohromného střetu zájmů. Tak proč by vadil šéf klubu s nějakým obyčejným porušováním nařízení během výjimečného stavu, že? Bravo, poslanci ANO!

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner