Podvodníci z platformy Viagogo dál předražují vstupenky

Vstupenky z podvodné platformy Viagogo vyjdou zákazníka draho, pokud vůbec platí  (ČOI)

Vstupenky z podvodné platformy Viagogo vyjdou zákazníka draho, pokud vůbec platí | FOTO: ČOI

Před nadcházející sezónou klubových koncertů a dalších kulturních akcí je namístě možná naposledy varovat před podvodníky, kteří prostřednictvím serveru Viagogo dodnes přeprodávají předražené, případně i neplatné vstupenky. „Naposledy“ proto, že od roku 2020 jim to Evropská unie definitivně zatrhne.

Zmínění podvodníci, před nimiž Česká obchodní inspekce varuje zákazníky a jimž Google zakázal inzerovat na své platformě, se během online prodeje po léta uchylovali k nekalým obchodním praktikám. Při vyhledávání vstupenek zaujali nepatrně nižší cenou, kterou během nákupu nenápadně o desítky procent navýšili. Funguje to takto: podstatné informace uvedené jen malým písmem snadno zaniknou v množství textového balastu a pozornost kupujícího odvádí časový odpočet, během nějž jedině je možné vstupenku koupit. Až v okamžiku, kdy byla platba odeslaná, zobrazila se skutečně uhrazená částka, která tu původně zřetelně zobrazovanou výrazně převyšovala.

archiv autora
Cenu vstupenek na pražský koncert Julie Holter podvodníci z Viagogo pod záminkou nesmyslných poplatků během nákupu podloudně navýšili o desítky procent

 

Viagogo okrádal lidi po celém světě, ti pak své zkušenosti sdílejí ve skupinách na sociálních sítích, jako například „Victims of Viagogo“ na facebooku. O tom, jak cyničtí podvodníci za platformou Viagogo stojí, je definitivně jasno při telefonním rozhovoru s jejich komplici na „zákaznické“ lince, kde se naivně volající podvedený dočká po zásluze už jen frází. Ústupek z pozic, kdy Viagogo pod značným tlakem úřadů několika zemí v posledních měsících cenu předražených vstupenek ukazuje rovnou, na věci, že jde o podvodníky, nic nemění. To by  napřed museli nahradit škody okradeným a omluvit se. Dokud tak neučiní, nebude nikdy předem jasné, jak nákup u nich dopadne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články