Podvodný web se tváří jako web České televize. Jeho cílem je okrádat důvěřivé lidi

Ukázka klamavé reklamy ()

Na tento druh podvodu už web Manipulátoři.cz své čtenáře několikrát upozorňoval. Spoustě lidí na Facebooku nyní vyskakují reklamy inzerující možnost „investovat“ do virtuální měny Bitcoin. Nyní podvodníci přišli s novou taktikou, a to tvářit se jako zpravodajský web. Například web napodobující zpravodajství České televize láká na údajnou investici premiéra Andreje Babiše.

„Podvodníci nikdy nespí a jsou tomu důkazem i další z podvodných webů. Tentokrát se podíváme na podvody Bitcoin Revolution a Bitcoin Pro. Jako ve většině případů se tyto podvody snaží nalákat uživatele na pohádkové zisky a představu vydělaných milionů bez jakékoli snahy. Jedná se však o jednoznačný podvod, jehož cílem je pouze okrást důvěřivé uživatele,“ upozorňuje web Finex.

Skutečnost, že Bitcoin Revolution není poctivý program, potvrdil regulační úřad MFSA z Malty. Regulátor uvedl nejen to, že se jedná o neautorizovanou investiční službu, ale také, že je pravděpodobné, že jde o mezinárodní kryptoměnový podvod. Stejný podvodný systém byl vydán pod mnoha různými jmény, několik příkladů najdete v našich recenzích Bitcoin EraBitcoin Trader a Bitcoin Loophole.

Podvod Bitcoin Revolution funguje velmi jednoduchým způsobem. Během procesu registrace pro vás vytvoří obchodní účet u neregulovaného brokera, který jim pomůže ukrást vaše peníze. Nejprve získáte přístup k obchodní platformě, která vám umožní vyzkoušet si ji v demo režimu. Uvidíte hodně zisků, ale jak jsme právě vysvětlili, tyto zisky budou zcela falešné. Pokud spadnete do této pasti, budete si myslet, že vám systém může vydělat skutečné peníze. Přepnete tedy aplikaci Bitcoin Revolution do reálného režimu. Ale bude tu jedna podmínka, budete muset vložit nejméně 250 dolarů na účet u neregulovaného makléře, kterého pro vás vybrali. Nebudete si moci vybrat jinou společnost, budete muset poslat své peníze konkrétní firmě. A takhle ukradnou vaše peníze – přesvědčí vás, abyste je poslali pochybnému brokerovi, se kterým spolupracují. Všechny vaše vklady do Bitcoin Revolution budou ztraceny.

A může to být ještě horší, protože podvodníci vás začnou obtěžovat, budou požadovat další vklady. Budou tvrdit, že pokud chcete vydělat skutečné peníze, musíte jim poslat více. Mohou vám dokonce ukázat zisky na vašem obchodním účtu, ale budou falešné, nikdy nebudete moct nic vybrat. Mohou vás také požádat, abyste jim zaplatili falešné daně. Budou používat všechny možné lži, jen aby vás přiměli poslat více peněz. V zásadě je to loupež,“ vysvětluje podvod společnost OB Trading.

Zdroj: Manipulátoři.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]