Ve vysílání radia Frekvence 1 vypustil Miloš Zeman zase pozoruhodné výroky. Největší perlou je zřejmě věta: „Já uklidňuji společnost tím, že jednám s  politiky. Nebudu jednat se zběhlým studentem, který by měl dokončit svá studia a na trhu si najít nějaké zaměstnání, protože organizace protivládních demonstrací rozhodně není perspektivní profese.“

Jak vypadá uklidněná společnost, to vidíme v praxi. Takto rozeštvanou společnost jsme u nás desítky let neměli, a to se Zeman ze všech sil pokoušel ji rozdělit už v 90. letech, kdy pořádal své spanilé jízdy Zemákem a kázal o „spálené zemi“ a sliboval „akci čisté ruce“. Po jeho nástupu coby premiéra se na údajné spálenosti nezměnilo nic a výsledkem čistých rukou bylo, že zavřeli jeho vlastního ministra Svobodu za tunelování. Pak čištění nějak ustalo, protože „klid na práci“ zajistila opoziční smlouva. Údajně nesmiřitelné soupeření s Václavem Klausem se ukázalo jako podfuk a rodina Klausových Zemana dojemně podpořila i při prezidentské volbě. Moc děkujeme. Zeman byl nadvakrát úspěšný za pomoci podivných peněz a nasazení lží směřovaných na prostomyslnější část občanstva. Demokratický politik je proti takovému bezzásadovému predátorovi v nevýhodě, protože nemůže použít ani podivné peníze, ani lži.

V rozdělování pokračuje Zeman i teď, kdy sám a pomocí svého nastrčeného famula Ovčáčka uráží tu půlku občanů, kteří ho neráčili volit.

Zeman ale radí rád a radí stále. Poradil i Babišovi: „Radil jsem mu, ať to ignoruje. Každý politik si musí zvyknout na štvanici, ale musí vědět, kdo ji vede. Bývají to buď neúspěšní politici, neúspěšní prezidentští kandidáti nebo novináři, kteří nic nedokázali.“ A taky si myslí, že se u nás nebude měnit vláda na základě demonstrací. Je to dojemné spojenectví.

Tak zatím byly demonstrace úspěšné. Pokud Zeman s Babišem vymýšleli nějaký kejkl s hrozícím soudem s Babišem za pomoci Marie Benešové, už by to asi bylo díky tlaku veřejnosti sotva myslitelné, a tak si vyděšený podfukář v čele vlády bude muset vymyslel nějaký jiný trik, jak unikat procesu. Grebeníček starší, obviněný z toho, že mučil politické vězně, v tom byl úspěšný. Unikal až do smrti. Doba se ovšem mění.

Pokud jde o tu úspěšnost, asi by se měl Zeman dát zase na hodinu dohromady a podívat se na výsledek voleb do Evropského parlamentu. Momentálně opoziční demokratické strany získaly nad Babišovým ANO převahu. KSČM, kterou tak dojemně podpořil na jejím sjezdu (v den přivezení ostatků komunisty týraného kardinála Berana z exilu do vlasti), prokázala svou „úspěšnost“ tím, že na ni zbylo jedno křeslo Kateřiny Konečné. Babiš se svým ohromným aparátem, financemi a novinami, co mu tedy jako formálně nepatří, získal dosti slabý výsledek. To by bylo na vyhazov některých lidí, jenže lepší už tahle trestně stíhaná osoba nesežene.

Demokratická opozice je ze své podstaty často názorově rozdělená, protože to není žádná Národní fronta. Zeman a Babišovi marketingoví mágové jistě vyvinou úsilí, aby opozici nějak rozdělili, protože to je pro tyto „staré struktury“ poslední možnost, jak se zachránit. Zemana samotného už nezachrání nic. Ten skončí, stejně jako jeho poskok, který v pracovní době nedělá svou práci, ale na svém soukromém twitterovém účtu šíří nepříčetné výroky s kadencí kalašnikova.

Bude to na Hradě smutné dožívání. Ale sám si to vybral, tak to má.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora