Pohádky o temných hrátkách a o oklamání Zemana ze strany BIS

Michal Koudelka
 (ČTK)

Michal Koudelka | FOTO: ČTK

Parlamentní listy jsou svým směřováním celkem proslulé, takže jako zdroj je není třeba komentovat. Na jejich obsahu se dá ale dobře vysledovat, co všechno zase bude pilně kolovat v české dezinformační scéně. Oblíbeným terčem je samozřejmě BIS a její šéf Michal Koudelka.

Dne 3. února se v Parlamentních listech zase pustili do oblíbeného tématu. Dočteme se tam: „Otazníků kolem skartované zprávy BIS k výbuchům muničních skladů ve Vrběticích přibývá. Nejenže měla kontrarozvědka tajný dokument dodat na Pražský hrad za podivných okolností a mimo zažitá pravidla, ale mezi některými poslanci se řeší i to, zda nebyli šéfem služby Koudelkou oklamáni.

(Týdeník FORUM)

Jak ParlamentníListy.cz informovaly, příběh kolem skartované zprávy o Vrběticích budí podle zasvěcených zdrojů z bezpečnostní komunity podezření nikoli na straně Pražského hradu, nýbrž samotné BIS. Padla i vážná spekulace, že by loni mohla být prezidentu republiky Bezpečnostní informační službou doručena zpráva upraveného znění proti té, do které měli možnost nahlédnout zákonodárci z příslušných sněmovních výborů. Někteří poslanci se totiž po úterním článku ParlamentníchListů.cz naší redakci ozvali s tím, že vyvstává otázka, zda jim BIS říká všechno.“

PL si hned poslouží tajemným zdrojem: „‘BIS na jedné straně obviňuje Hrad, že prezidentovi včas nepředal důvěrný dokument o případu Vrbětice, ale přitom v samotné BIS se důležité zprávy povalují bez povšimnutí a ředitel Koudelka si pak musí vypomáhat lží a zakrýváním skutečnosti. Platí nejen pro členy stálé komise pro kontrolu BIS, že Koudelka jim nemusí předávat informace o určitých činnostech služby, pokud se tak prostě rozhodne. Právo na kompletní zprávy od BIS mají podle zákona pouze prezident a vláda. My ve sněmovně nemáme možnost ověřit, jestli nám pan Koudelka říká pravdu, a on toho dlouhodobě zneužívá napříč politickými stranami. Některé zprávy nám tady pod ruku přímo cpe, jiné naopak zamlčuje,‘ konstatuje zdroj z poslanecké sněmovny, který byl v minulém volebním období členem výboru pro bezpečnost.“

No jistě. To všechno PL vykládá „poslanec, jehož identitu pro citlivost pochopitelně pro účely článku neprozradíme“. Velmi důvěryhodné. Aeronet má zase „lékaře“ blízkého redakci, co jim vykládá šokující sdělení o covidu a vakcínách. Není jistě pochyb, že takoví poslanci pronášející podobná sdělení existují. Dá se celkem odhadnout, z jakých stran mohou pocházet. Jedna s něžným vztahem k putinovskému Kremlu už ze sněmovny vypadla, jedna, která bojuje za mír a proti Západu jako kdysi prosovětští aktivisté neblahé paměti, tam ještě zůstala.  Takovéhle obecné breptání mohou ti ustrašení poslanci klidně pronášet pod svým jménem, nic nového už se o nich nedovíme. Mlžení kolem Vrbětic provozují všelijací „bezpečnostní experti“, bývalí politici a komentátoři ,“co nejsou mainstream“, jako na běžícím pásu. Odvádějí zdatně pozornost od toho, co tady Čepiga s Miškinem se svými falešnými pasy prováděli.

O hlásné troubě Moskvy a Pekingu Miloši Zemanovi víme taky dost. Některé detaily by nás ještě zajímaly, ale jak se píše: „Po ovoci poznáte je.“ Jednou však přijde ten krásný den, že tahle hradní parta nebude dostávat do rukou žádné tajné dokumenty. Třeba ještě vzniknou i nějaké, kde se píše o nich. Pak by nás potěšilo, kdyby nebyly tajné dlouho.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]