Pohoršení nad Petrem Pavlem aneb Když jeho spolužák káže o morálce

Zahájení prezidentské kandidatury Petra Pavla (FORUM 24)

Zahájení prezidentské kandidatury Petra Pavla | FOTO: FORUM 24

Deníku Právo se ozval bývalý spolužák prezidentského kandidáta Petra Pavla, aby nám sdělil pravdu o jeho minulosti. Článek, který má jednoznačný účel, a to generála poškodit, je ale zajímavý spíše v jiných ohledech.

Nejprve k obsahu. Pan Beneš, který dělal totéž, co Pavel, se rozhodl morálně pohoršit, čímž získal prostor v médiích. Sám sebe sice vykresluje jako lepšího, než byl Pavel, ovšem vzhledem k tomu, že dělal totéž, je tato snaha poněkud směšná. Není jasné, v čem by byl Pavel horší než jeho kolega.

Petr Pavel (Zuzana Bönisch / se souhlasem)

Za druhé: ano, minulost Petra Pavla je problém. Vždyť je problém už jen to, že někdo byl v KSČ. Jestli ale existuje část lidí, která se rozhodla Pavla volit zejména kvůli jeho polistopadové kariéře, další sdělení o jeho studiu jejich přesvědčení změní jen těžko. Protože jestli je pro někoho Pavlova kariéra v NATO zásadní, nic se na ní se sdělením pana Beneše nemění.

A pak je tu jeden důležitý moment: ostrá předvolební kampaň je tady. Špíny bude hodně, ať už se ke kandidátům přidá kdokoli z tábora Andreje Babiše. Pokud by to byl on sám, třeba se také ozve nějaký spolužák, například ze Švýcarska, aby nám řekl, jak Andrej ke svému jmění přišel.

Přímá volba prezidenta je věc, která zásadně poškodila Českou republiku. Je tu ale stále vyšší pravděpodobnost, že dohady nad Pavlovou minulostí nebo nad názory Pavla Fischera na homosexuály budou naším největším problémem. Třeba i ve druhém kole. Průzkumy to ukazují stále jasněji, hnutí ANO je čím dál tím nervóznější. A výběr mezi Pavlem, Nerudovou nebo Fischerem, to by byl zázrak, ať už se příště novinám ozve kdokoli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články