Pojďme na sebe o víkendu být jen laskaví, vyzývá Schillerová. Tuší snad nebezpečí na autogramiádě?

Ministryně financí Alena Schillerová (Úřad vlády)

Ministryně financí Alena Schillerová | FOTO: Úřad vlády

Ministryně financí Alena Schillerová opět překvapuje. Její sociální sítě se totiž znovu proměnily na laboratoř lidských citů a po básních přichází další porce dobroty a pochopení. Tentokrát šéfka státní kasy vybízí lidi, aby na sebe byli tento víkend milí. A proč právě teď? Není to snad proto, že se Andrej Babiš chystá do Karlových Varů, kde by mohl mít obdobné přivítání jako na dalších místech, kde propagoval svou knihu – tedy pískot?

„Sebrat odvahu a postavit se pořádné výzvě. Třeba hned. Přesně to mě od malička naplňuje a baví. A tak jsem při pátku dostala takový nápad,“ stojí na facebookových stránkách Aleny Schillerové. „Pojďme být na sebe tento víkend prostě jen laskaví a milí. Vyplatí se to. Vždyť svět je v tomhle přesně jako zrcadlo. Když se do něj nebudeme mračit ale usmívat, bude hned pro všechny veselejším a laskavějším místem k životu,“ vzkazuje ministryně financí.


Snad měla dobrou náladu, protože v pátek slavila jmeniny, snad znovu dostala nostalgickou náladu, která často vyústí v něco pěkného. Někdy jsou to fotografie v přírodě, jindy poezie, tentokrát výzva k tomu, abychom na sebe byli laskaví. Spíš se ale zdá, že tento status je opět pouze trapnou propagandou hnutí ANO, která se v posledním týdnu snaží ukazovat, že lidé kolem Andreje Babiše a i on samotný jsou „jako my“.

Premiér již tři dny ukazuje, jak moc pro něj znamená jeho rodina. Tedy vyjma syna Andreje, z nějž nechal udělat schizofrenika a poté ho nařídil unést na Krym. Lidé z týmu Marka Prchala se jinak od středy premiérovým jménem vyznávají z citů k jeho nejbližším, což musí zasahovat převážně ženskou část elektorátu hnutí ANO. Karel Havlíček zase bojuje i o ty nejzapadlejší vlakové zastávky a na twitteru nabádá hejtmanku Středočeského kraje, aby tam přijela za ním řešit problémy.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

A šéfka prázdné státní kasy zase píše o laskavosti. Přitom právě její stranický šéf je tím, kdo do české politické kultury přinesl tolik hulvátství a sprostoty, že se jí budeme zbavovat ještě dlouhé roky po jeho konci ve sněmovně. Možná je však vzkaz Schillerové víc než jen floskulí, která z ní má udělat mírumilovnou ženu.

Třeba se mezi řádky skrývá vzkaz pro návštěvníky sobotní autogramiády Andreje Babiše v Karlových Varech. Bylo by sice srozumitelnější napsat „nekreslete nic na zem a vejce nechte doma“, ale takhle se vzkaz ministryně zdá být na výši.

Jak na něj zareagují lidé, kteří se na výzvu starosty Františkových Lázní Jana Kuchaře chystají do Varů premiéra přijet vypískat, uvidíme v sobotu. Ale třeba jim slova Aleny Schillerové změní plány a raději si půjdou dát vanilkovou a čokoládovou zmrzlinu a u toho si nechají podepsat knížku o pravdě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]