Pojďme to vydržet, jiná cesta není. Ministr Blatný promluvil k národu

Jan Blatný  (briefing 4. 2. 2021)

Jan Blatný | FOTO: briefing 4. 2. 2021

Protiepidemická opatření, která jsou v platnosti kvůli epidemii onemocnění covid-19, přestala podle ministra zdravotnictví Jana Blatného fungovat. Na dnešním brífinku Blatný uvedl, že je to důkaz přítomnosti britské mutace koronaviru v České republice. Dalším důvodem nefunkčnosti je i nedodržování opatření ze strany veřejnosti.

Blatný nabádal veřejnost k dodržování zavedených opatření. Necestujme po republice, nesetkávejme se ve velkých skupinách, myjme si ruce a používejme ochranné prostředky úst a nosu, nejlépe respirátory, řekl. Podle něj tuto situaci občané České republiky musí vydržet, jelikož jiná cesta není.

Na některých odděleních ARO zbývá podle Blatného už jen pár míst a již rok nefungují některá preventivní vyšetření, například screening rakoviny prsu. Kolaps zdravotního systému by byl problém každého z nás a měl by na všechny ekonomický dopad, dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]