Pokud byly trenýrky na Hradě útokem na hodnoty společnosti, co je Zeman?

ČTK

Mluvčí Jiří Ovčáček a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Obvodní soud pro Prahu 1 vysvětlil podmínku pro „trenýrkáře“ ze Ztohoven jako důvodnou kvůli jednání, které bylo namířeno proti hodnotám společnosti. Jaké hodnoty však měl konkrétně na mysli, už samozřejmě neuvádí. Zrovna na Hradě je totiž hned několik daleko křiklavějších aspektů, které jsou ostudné a pohrdající jakýmikoliv hodnotami.

Hlavním „aktérem“ hradních zvěrstev je bez debat současný prezident Miloš Zeman. Muž, který neakceptuje zákon, lže, uráží a dělá ostudu. Hradní mocipán neuznává žádné autority, psaná či nepsaná pravidla nebo zvyklosti. Slušné chování mu je cizí a reprezentovat republiku pro něj znamená cestovat pod vlivem do komunistických zemí a tam vyprávět diktátorovi z Ruska, že je třeba zlikvidovat novináře.

Po boku ostudné hlavy státu pak vždy věrně stojí jeho tiskový mluvčí, který nejenže jako kolovrátek opakuje všechny Zemanovy urážky, ale z radostí k nim přidá i něco „ze své dílny“. Hlásná trouba veřejně zostouzející premiéra republiky je jistě celosvětovým unikátem a podobný „exot“ by mohl fungovat možná tak v Severní Koreji.

Třetím do party tak stále ještě zůstává neodvolatelný Vratislav Mynář. Kancléř bez prověrky, který se snadno dostává k informacím, jejichž důležitost se bez problémů dá označit jako tajná. Nikdo však nepátrá po tom, jak je možné, že tento pán je v tak vysoké funkci, ani po okolnostech nákupu a přestavby jeho luxusní vily. Je zkrátka pevný v kramflecích.

Pokud obvodní soud urážejí obří trenýrky nad střechami Pražského hradu, nebylo by možná od věci se také podívat, kdo v tomto objektu úřaduje. Minimálně o třech výše jmenovaných by se totiž bez rozmyslu dalo také hovořit jako o útoku na hodnoty společnosti.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner