Pokud Hamáček o cestě do Moskvy lže, měl by rezignovat, vzkázala Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO)  (ČTK)

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) | FOTO: ČTK

Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se pustila do svého vládního kolegy. Pokud by se podle ní prokázalo, že Jan Hamáček (ČSSD) o cestě do Moskvy lhal, měl by rezignovat. Prohlásila to v nedělní Partii na televizi Prima.  

„Pokud by se všechno prokázalo, byl to důvod k rezignaci. Ale ono se to neprokázalo,“ prohlásila v televizi Prima Schillerová. Důvodem k rezignaci by podle ní bylo i to, pokud by vyšlo najevo, že Hamáček lhal a chtěl cestu do Ruska opravdu uskutečnit. Hamáček od začátku tvrdí, že do Moskvy ve skutečnosti letět nechtěl a jednalo se jen o kamufláž.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a prezident Miloš Zeman (Kancelář prezidenta republiky)

„Že si Hamáček naplánoval cestu do Moskvy, nebylo nejmoudřejší,“ dodala vicepremiérka. Podle webu Seznam Zprávy chtěl vicepremiér a ministr vnitra do Moskvy odjet s plánem vyměnit informace související s útokem ve Vrběticích za dodávky neschválené ruské vakcíny Sputnik a za možnost, že by se v Praze uskutečnil vrcholný politický summit Joe Bidena a Vladimira Putina.

Zda je to pravda, ale Schillerová neví. „Seznam Zprávy zatím nepředložily žádný důkaz. Je to tvrzení proti tvrzení. Hamáčkovi nemám důvod nevěřit. Cestu plánoval a nebylo to správně,“ prohlásila.

Hamáček opakovaně tvrdí, že do Ruska ve skutečnosti letět nechtěl. Jednalo se prý jen o zastírací manévr. „Historce o kamufláži nevěřím. Zahraniční cesta byla pravděpodobně skutečně připravována,“ řekl poslanec za občanské demokraty Jan Skopeček. „Je z toho bramboračka. Jak se na nás mají dívat naši spojenci?“ položil řečnickou otázku s tím, že se v kauze už nikdo nevyzná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]