Čínská kybernetická hrozba má různé podoby. Nejde jen o abstraktní svět někde daleko za oponou. Může jít (a často jde) i o pronikání do soukromí osob a jejich následné ovládání. Sen všech diktátorů. Vidíme to již dnes v reálné praxi přímo v Číně. A měli bychom to pozorně sledovat a vyhodnocovat. Buď našimi postoji změníme Čínu, anebo Čína změní nás.
Děsivý je tzv. čínský sociálně-kreditní systém. Jde o dokonalé centralizované špehování občanů. Je to permanentní monitorování veškeré komunikace (mobil, mail, sociální sítě, ale i rozhovory ve veřejném prostoru), je to úplný přehled o pohybu osob (abnormálně početný kamerový systém), o používání kreditních karet…Tyto informace režim vyhodnocuje on-line. Ty loajální odměňuje, ty neposlušné trestá. Odměnou může být např. povolení k vycestování ze země, karierní růst aj., a trestem omezení svobody, ale třeba v krajním případě až trest smrti. Ročně Čína popravuje několik tisíc lidí, což je násobek všech ostatních poprav ve zbytku světa.
Telekomunikační hegemon Huawei hraje v této sledovací ďábelské konstelaci zcela zásadní roli. 5G sítě nové generace umožní mimo jiné i další zdokonalování těchto procesů. Technologický pokrok lze využít ve prospěch pozitivních změn, anebo zneužít k nekalým účelům, pro lidstvo až krajně nebezpečným způsobem, a to i ke kybernetické válce. Čína není stát v obvyklém smyslu tohoto slova. Je to státostrana Čínské komunistické strany v čele s vůdcem, který má téměř absolutní pravomoci. Čína je „moderní“ despocií 21. století s významným expanzivním apetitem. Má ambici být nejmocnější mocností, a podřizuje tomu mnohé své otevřené a zejména skryté aktivity. Doma Čína nepřipouští ani otevřenou diskusi, natož vzdor neposlušných.
Součástí sledování osob je i monitorování pohybu automobilů po čínských komunikacích. Je to téměř stejný systém, kterým u nás spol. PPF (se svým slovenským partnerem) zvítězila ve výběrovém řízení na výběr mýta. A protože u nás stejná firma vlastní i největší telekomunikační společnost, tak se stává latentním klíčovým hráčem v oboru špehování ve všech myslitelných o blastech.
Její vazba na Čínu (kde podniká s politickou podporou vedení země) i spol. Huawei je zřejmá a neoddiskutovatelná. To vše činí z této situace možné bezpečnostní riziko pro ČR, a svým způsobem i pro naše spojence v NATO i EU. Nehledě na to, že PPF (a její spřízněné oligarchistické posttotalitní korporace) mají další významné aktivity i v jiných klíčových komoditách země, v bankovnictví, v energetice, v médiích, ve zdravotnictví aj. Dobře namíchané karty, jen co je pravda.
PPF má příznivé vztahy s premiérem ČR a jeho byznysovými aktivitami, a zcela nadstandardní vazby na prezidenta ČR (zároveň i na toho předešlého). S tím, že u PPF nejde jen o vazby na Čínu, ale i na Rusko, které bylo pro PPF vždy klíčovou obchodní destinací (viz mapování, kapitolu PPF), a to již od jejího zrodu. Společnost PPF může být vnímána jako čínský a ruský výsadek do západního okruhu. A to nejen u nás, ale třeba i v Holandsku, kde je registrována a má tam daňovou povinnost.
[ctete postid=“243784″ title=“Udej svého profesora. Čínští studenti dostávají zvláštní úkoly i odměny“ image=“https://forum24.cz/wp-content/uploads/2019/04/čína-školení-385×230.jpg“ excerpt=“Vybraní čínští studenti mají za úkol sledovat profesory na svých univerzitách a “ permalink=“https://forum24.cz/udej-sveho-profesora-cinsti-studenti-dostavaji-zvlastni-ukoly-i-odmeny/“]243784[/ctete]
Náš pan prezident se nyní chystá na svou již šestou cestu do své milované Číny, kam se jezdí učit, jak stabilizovat společnost. Z toho opravdu mrazí! Uvidíme, zda se bude znovu vracet soukromým letadlem nejbohatšího Čecha. Jeho cesta vyjde daňové poplatníky na cca 9 mil. Kč. Co je to proti tomu, že nás Čína pak zařadí do první řady při startu své hedvábné stezky. To bude slávy!
Tak se zdá, že tu naši zemi můžeme přejmenovat na Kellnerovo a Babišovo, k radosti východních říší. Petr a Andrej jsou rádi, že kšeft jen kvete a na východě mají důležitý zářez na pažbě. Kumpáni si, jak se zdá, nijak nepřekážejí, ba naopak, oni si vždy vyhoví. O selektivní dani pro banky a IT společnosti nemůže být ani řeči, to by se mohl někdo opravdu, ale opravdu nahněvat. Hoši, co spolu mluví, vědí, o čem a o kom to celé je. Čína i Rusko si vsadily na svého dobrého trojského koně. A není to jen o Mr. Tze-manovi. Stvořitelé PPF a Babiše, ale i Zemana s Klausem, o tom jistě vědí své.