Pokud nepoužíváte tajné tlačítko na iPhonu, neumíte s ním, vzkazuje fanynka mobilů

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Pro mnoho lidí je mobilní telefon pouhým prostředkem, jak se spojit s rodinou, vyřídit pracovní hovory a třeba se podívat na internet. Některé mobily ovšem svým uživatelům nabízí daleko víc. Někdy se ovšem stane, že o některých funkcích, které častokrát mohou přijít vhod, ani nevíte. O jedné takové natočila video uživatelka TikToku.

Elly je fanynkou moderních technologií a mobilních telefonů. O své tipy se dělí na sociální síti TikTok, kde je známá pod nickem @ellyawesometech. Tentokrát svých 840 tisíc uživatelů seznámila s tajným tlačítkem na iPhonu. Dokonce tvrdí, že pokud ho uživatelé těchto přístrojů nepoužívají, nevědí, jak se svým mobilem pracovat.

Oním tajným tlačítkem je funkce zadního klepnutí, o níž však mnoho majitelů oblíbených telefonů vůbec nemá ponětí. Elly vysvětluje, že pro aktivaci „tlačítka“ stačí udělat jen pár věcí. Když přejdete do nastavení mobilu, dělí vás už pouhá tři kliknutí, abyste si svůj telefon „vylepšili“. Vše uživatelka TikToku jednoduše vysvětluje ve svém klipu.

Pak už jen stačí, abyste si vybrali, kolik klepnutí na zadní stranu telefonu chcete použít a kterou funkci jim přiřadíte. Můžete tak v rychlosti zapnout svítilnu, aktivovat fotoaparát, nebo spustit oblíbenou aplikaci. Někteří komentující na sociální síti radu pochválili, jeden dokonce napsal, že mu změnila život.

Našli se však i tací, kteří měli výhrady. Někdo zjistil, že na telefon ťuká, když je nervózní a zapíná si tak nechtěně aplikace, jiní zase upozornili, že tento „trik“ nejde používat na všech iPhonech a záleží také na tom, jaký software mají nainstalovaný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články