Pokud pijete mletou kávu, počítejte se šváby v ní, varuje doktor

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Je mnoho lidí, kteří si bez denní dávky kofeinu, kterou do sebe dostávají díky kávě, nedokážou představit své fungování. Nikdo zřejmě moc nepřemýšlí nad tím, co nepatřičného by se mohlo ve sklenici s mletou kávou nacházet. Přitom ne vždy by vám to udělalo radost, píše The Daily Mirror.

Karan Raj je na TikToku sledován miliony uživatelů díky svým videím, která přinášejí zajímavé informace, o nichž jsme neměli ani tušení. Britský lékař se převážně zabývá zdravotnickými tématy, ale občas zabrousí i jinam.

Jako třeba tentokrát, kdy se podělil o tajemství kávy, které její fanoušci možná ani slyšet nechtěli. „Předemletá káva, kterou dostanete ve většině obchodů, obsahuje rozdrcené šváby,“ šokuje Raj. „Určité procento kávových zrn je zamořeno šváby a jiným hmyzem,“ dodává. 

@dr.karanr

Coffee & cockroaches #coffee #bug #learnontiktok #schoolwithdrkaran #sciencefacts

♬ Steven Universe – L.Dre

Podle lékaře je nelze úplně zpracovat, takže se praží a melou spolu s kávovými zrny. „Většina úřadů povoluje určité procento částí brouků v našich potravinách,“ říká v nadsázce s tím, že švábi mají vysoký obsah bílkovin. 

Rajovu teorii podpořil i profesor biologie na univerzitě v Montaně Douglas Emlen. Ten zjistil, že veškerá předemletá káva se zpracovává z obrovských zásob, které je téměř nemožné ochránit před napadením šváby.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]