Pokus o integraci proevropských liberálů. Chystá se společná kandidátka pro volby do EP

Ilustrační foto (Archiv F24)

Ilustrační foto | FOTO: Archiv F24

Hnutí STAN skládá širokou proevropskou koalici pro jarní volby europoslanců. Společnou kandidátku ve volbách do Evropského parlamentu by měli vedle Starostů a nezávislých tvořit Zelení a také zástupci regionálních hnutí, jako například Jihočeši 2012, hnutí Východočeši či uskupení ProOlomouc. Vyjednávání pokračuje také s TOP 09 nebo Liberálně ekologickou stranou – LES. Dohoda všech zúčastněných subjektů by měla vzniknout během února.

„Bylo načase, aby v České republice vzniklo širší hnutí, které bude reprezentovat liberální, proevropský, ale také střízlivý postoj k EU a bude aktivně vystupovat k řešení problémů na regionální i mezinárodní úrovni. Nesmíme nechat nejen evropský prostor ovládnout zaryté odpůrce EU, křiklouny a populisty. Evropa jsme my, máme na výběr jen dvě cesty, být aktivní součástí evropského projektu, nebo chaos a rozpad, jak jej vidíme aktuálně například ve Velké Británii,“ uvedl předseda STAN Petr Gazdík.

Podporu této myšlence Starostů vyslovili například senátoři Marek Hilšer, Václav Chaloupek nebo Alena Dernerová. Široká proevropská kandidátka má ambici společně pokračovat i v dalších domácích volbách.

„Čeští liberální voliči, ať už ve městech, nebo na venkově, si zaslouží, aby měli na politické scéně silného zástupce, který bude prosazovat proevropské a prozápadní směřování naší země a ukotvení hodnot, jako jsou svoboda a demokracie. Proto podporuji v evropských volbách hnutí STAN spolu s regionálními uskupeními,“ uvedl senátor a bývalý prezidentský kandidát Marek Hilšer.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]