Pokusil se mě napadnout ozbrojený muž, sdělil Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci (ČTK/Šulová Kateřina)

Premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci | FOTO: ČTK/Šulová Kateřina

Premiér Andrej Babiš uvedl, že se ho ve středu pokusil napadnout ozbrojený muž. Útočník byl zadržen na vrátnici úřadu vlády. Policie incident prověřuje. Babiš to řekl ve svém videu, v němž odpovídá na dotazy. Útočník jej podle jeho slov chtěl napadnout kvůli nesouhlasu s bojem proti covidu.

„Včera sem přišel takovýhle borec a chtěl mě napadnout, měl tuhle kudlu, tu pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici. I to se stává,“ řekl Babiš a ukázal fotografii se zbraní, pouty a dalšími věcmi.

()

Babiš tak reagoval na naštvaný dotaz muže jménem David, který mu poslal otázku. Opatření, která zavádí Babiš s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, označil za p*čoviny. „Jak dlouho vás to ještě bude bavit? Trápit lidi, tyranizovat je…  (…) Jenom by mě zajímalo, kdy přestanete už mordovat lidi. (…) Kdy se lidi už na*erou a začnou mordovat vás?“ zaznělo v dotazu.

„Já nevím, jestli se díváte na televizi, nebo nedíváte. Jestli víte, tady umírá znovu 110 nebo 120 lidí denně. I mladí lidé. To se týká i vás. Že v Německu, v Rakousku a na Slovensku omezili všechno, je tam lockdown. Že přichází další mutace z Jihoafrické republiky, která je nebezpečná… Nemám pocit, že děláme věci, které nás baví. Nás to nebaví,“ začal svou odpověď končící předseda vlády.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Babiš Davidova slova označil za vyhrožování s tím, že takové věci se zvlášť během pandemie stávají. Pak připomněl, že Česko je nejvíce promořené a že například v Německu občané daleko více dodržují opatření. „A jestli nechápete, co vám říkám, já vám to vysvětlím,“ uvedl.

Na agresivitu tzv. antivaxerů upozorňují kromě politiků zejména lékaři, zdravotní sestry a další pracovníci ve zdravotnictví. Vyhrožování se nevyhnula ani hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Prezident České lékařské komory Milan Kubek čelí vyhrožování dlouhodobě, nedávno byla dokonce zveřejněna jeho adresa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články