Pokuta až 20 tisíc pro exsenátora za vyfocení drůbežárny Agrofertu

Česká televize

Budova holdingu Agrofert | FOTO: Česká televize

Bývalý senátor za KDU-ČSL se šel podle svých slov podívat, zda existuje drůbežárna Agrofertu, na neoznačeném a neohraničeném soukromém pozemku ji vyfotil a nyní mu za to hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Někdejší senátor Jiří Stodůlka si podle serveru fotil drůbežárnu Agrofertu bez povolení. Proto na něj ostraha přivolala policii. Jednalo se prý o přestupek proti občanskému soužití (resp. o hrubé jednání), a tak bývalému senátorovi hrozí pokuta ve výši až 20 tisíc korun.

Kolem případu jsou zmatky. Server Lidovky.cz se neznámým způsobem dostal k policejnímu protokolu a tvrdí, že v něm je napsáno, že bývalý senátor tvrdil, že byl úkolován náměstkem ministra zemědělství Jiřím Jirsou (z KDU-ČSL). Na dotaz serveru však Stodůlka uvedl, že policejní protokol podle jeho názoru neexistuje a náměstkem úkolován nebyl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner