Poláci chtějí na české straně Krkonoš pořádat olympiádu. Zakončení má být v Praze

ČTK

ilustrační foto | FOTO: ČTK

Zimní olympijské hry v roce 2030 se zahájením ve Wroclawi a slavnostním ukončením v Praze, to je plán dvou polských měst Szklarska Poreba a Karpacz. Tuto informaci přinesl polský sportovní deník Przeglad Sportowy.

Podle starosty města Szklarska Poreba Miroslawa Grafa přišel čas efektivně využít krkonošská zimní centra, a proto se rozhodli kandidovat na pořadatele dvacátých šestých zimních olympijských her.

Hlavní výhodou těchto her by měl být podle polského deníku nízký rozpočet na přípravu a ekologie.

„V Polsku by se uskutečnily hry ve městech Szklarska Poreba, Karpacz, Jelenia Góra a Szczyrk, v Čechách v Harrachově, Špindlerově Mlýně, Malé Úpě, Peci pod Sněžkou, Liberci a Praze, kde plánujeme závěrečný ceremoniál. Ten otevírací by byl ve Wroclawi,“ sdělil Tomasz Stanek, předseda komise sportu, turistiky a mezinárodní spolupráce z úřadu města Karpacz.

Mluvčí Českého olympijského výboru Marek Brodský prozatím krotí nadšení fanoušků. „Já k tomu můžu říci jen následovné: Pana předsedu ČOV Jiřího Kejvala v této věci nikdo nekontaktoval. Vzhledem k tomu, že ČOV o iniciativě nemá žádné informace, neradi bychom ji blíže komentovali,“ řekl pro deník FORUM 24.

Přehled plánovaných sportovišť v Česku

Liberec – lední hokej

Harrachov – skoky na lyžích, severská kombinace

Špindlerův Mlýn – alpské lyžování

Pec pod Sněžkou a Malá Úpa – slopestyle, snowboard U-rampa,

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner