Další demonstrace za svobodné volby proběhla v sobotu v Moskvě. Desítky tisíc lidí stále protestují proti vyloučení opozičních a nezávislých kandidátů z voleb. I když se tentokrát nezatýkalo tak mohutně jako v předchozích týdnech, policie opět ukázala svou surovost.

Na minulé demonstraci, která byla oproti té sobotní nepovolená, mlátili „strážci“ zákona i kolemjdoucí. Tentokrát zasahovali policisté i proti tělesně postiženému muži, který v žádném případě nemohl být nebezpečný.

Podle agenturních zpráv byli zadrženi i další lidé, které policie zpacifikovala jen proto, že se jí nelíbili. Mezi nimi třeba mladík, který si zašel před kavárnu zakouřit, nebo muž, který se jen zasahujících těžkooděnců zeptal na cestu.

Brutalita se nevyhnula ani zákrokům proti ženské části protestujících. Policisté totiž bezdůvodně mlátí i dívky.

Zatímco v Rusku již poněkolikáté došlo k potlačení práv demonstrantů, česká politická reprezentace stále mlčí. Prezident Zeman samozřejmě nemůže kritizovat režim Vladimira Putina, kterému sám slouží.

Aspoň premiér Babiš by ovšem mohl vyjádřit důrazný nesouhlas s tím, co se v Moskvě děje. Stejně tak by se měl zachovat třeba i kardinál Dominik Duka, ale ten raději dělá, že nic nevidí, a kritizuje Prague Pride.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora