Policejní prezident o večírku papalášů v Teplicích: Když policisté večírek přehlédli, nepochybili

Milan Hnilička (ČTK)

Milan Hnilička | FOTO: ČTK

K zajímavému výsledku došlo interní policejní vyšetřování týkající se podezřelého přehlížení papalášského večírku, který se uskutečnil v centru Teplic 23. ledna. Vyšetřování má jasný výsledek: Policisté neudělali chybu, když večírek přehlédli. Party v hotelu místního bosse“ Petra Bendy přitom díky poodhrnutým závěsům fotili novináři. Fotografové párty viděli, policisté ne.

Policie to vysvětluje tak, že prostě měli ten večer hodně práce kvůli otevřeným hospodám v rámci akce Chcípl pes. Na kontrolu vládních nařízení bylo v inkriminovaném dni nasazeno celkem 21 policistů, kteří zkontrolovali 23 podniků. Bylo nepochybně prokázáno, že jejich služba byla zaměřena primárně na kontrolu zájmových podniků, které opakovaně porušují vládní opatření anebo se otevřeně hlásí k iniciativě CHCÍPL PES. Náměstím, kde se hotel nachází, projíždělo vozidlo s policejní hlídkou dvakrát, a to mezi 21. a 22. hodinou. V obou případech byl jejich průjezd zaznamenán průmyslovou kamerou a ze záznamu je zřejmé, co hlídky mohly z vozidla vidět. V obou případech stála před hotelem 4 vozidla, hotelová restaurace byla zhasnutá, svítilo se pouze v recepci. Je nutné zdůraznit, že hotely stále mohou poskytovat ubytovací služby osobám za účelem výkonu zaměstnání. Tedy sám o sobě fakt, že před hotelem, se kterým nikdy v minulosti nebyly žádné problémy, stojí 4 vozidla a svítí recepce, nemohl v policistech evokovat dojem, že zde probíhá cokoliv protiprávního. Náměstí bylo zcela prázdné, za celý operační den (24 hodin) nebylo učiněno na linku 158 žádné oznámení směřující k zmiňovanému hotelu, a to ani ze strany osob, které o porušování vládních nařízení věděly a několik hodin mu přihlížely. V rámci kontrolního šetření bylo také vyhodnoceno 176 relací radiokomunikačních zařízení mezi jednotlivými hlídkami a jejich obsah zcela vylučuje jakýkoliv záměr nekonat ve vztahu k hotelu Prince de Ligne,“ popsala závěr vyšetřování Kateřina Rendlová, vedoucí Odboru komunikace a vnějších vztahů Policejního prezidia.

Dále argumentuje tím, že všichni nasazení policisté museli v sobotu večer intenzivně řešit nelegálně otevřené restaurace v jiných částech Teplic. Žádná z těchto restaurací se podle vyjádření mluvčí nenachází v blízkosti Bendova hotelu Prince de Ligne.

Mluvčí, stejně jako policejní prezident Jan Švejdar, se snaží vyvrátit podezření, že by policisté v ulicích mohli být předem instruováni k tomu, aby večírek v Bendově hotelu cíleně přehlédli, vzhledem k tomu, že se ho zúčastnil i významný policista, dnes již bývalý šéf policie v Libereckém kraji Vladislav Husák. Právě ten podle policejního prezidenta zklamal, ne policisté v ulicích.

Jsem naprosto přesvědčen, že službu konající policisté o teplické sešlosti nevěděli a nebyli nikým instruováni k nečinnosti. Vyjadřuji jim tímto svou podporu a důvěru. Jediný, kdo v této kauze fatálně selhal a poškodil tak dobré jméno Policie ČR, je bývalý ředitel liberecké policie,“ uzavřel policejní prezident Jan Švejdar.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]