Policejní prezident odvolal ředitele Husáka. O místo přišel kvůli mejdanu v Teplicích

Končící krajský ředitel policie Vladislav Husák (Youtube)

Končící krajský ředitel policie Vladislav Husák | FOTO: Youtube

Policejní prezident Jan Švejdar odvolal krajského ředitele Vladislava Husáka, šéf liberecké policie skončí ve funkci k 1. únoru. Do vyšetření účasti na večírku v Teplicích bude čerpat řádnou dovolenou.

„Po dnešním jednání s plk. Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení,“ informoval v úterý na twitteru policejní prezident Jan Švejdar.

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží (FCM)

Odvolání Husáka potvrdil na sociální síti také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ten už v úterý ráno žádal policejního prezidenta, aby situaci řešil. Pokud se plk. Husák účastnil akce v Teplicích, dopustil se tím porušení vládních nařízení. Očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident jako jeho přímý nadřízený urychleně kázeňsky vyřeší,“ napsal na twitteru.

Informaci, že se liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák účastnil oslavy narozenin podnikatele a bývalého poslance za ČSSD Petra Bendy, přinesl web iRozhlas.cz. Zařadil se tak k Jiřímu Paroubkovi, Milanu Hniličkovi a Jiřímu Šlégrovi, kteří se párty v teplickém hotelu Prince de Ligne zúčastnili taky. Hnilička po aféře oznámil, že se vzdá svého poslaneckého mandátu, který vykonává za Babišovo hnutí ANO.

Bývalý hokejový brankář je současně předsedou Národní sportovní agentury, kterou zřídila současná vláda v roce 2019. Zda se Hnilička vzdá i této pozice, zatím jasné není. Údajně počká, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]