Policejní prezident Švejdar končí. Moje setrvání ve funkci není žádoucí, oznámil

Policejní prezident Jan Švejdar (ČTK/Ondřej Deml)

Policejní prezident Jan Švejdar | FOTO: ČTK/Ondřej Deml

Policejní prezident Jan Švejdar podá na začátku ledna žádost o odchod do civilu. Od policie plánuje odejít ke konci března. Oznámil to dnes na twitteru. Uvedl, že dospěl k názoru, že jeho setrvání ve funkci není žádoucí. Policejním prezidentem se Švejdar stal 1. prosince 2018. Funkční období šéfa policie je ze zákona pětileté.

„V pondělí 3. ledna 2022 odešlu ministru vnitra žádost o propuštění ze služebního poměru k datu 31. března 2022,“ sdělil Švejdar, který u policie působí více než 30 let. „Dospěl jsem k názoru, že moje další setrvání ve funkci není žádoucí a zbytečně by komplikovalo věcné řešení současných policejních a bezpečnostních témat,“ doplnil.

()

„Učinit toto rozhodnutí pro mne bylo v osobní rovině těžké, profesně však bylo nevyhnutelné,“ uvedl čtyřiapadesátiletý Švejdar. Sdělil také, že je dál připraven plnit své povinnosti.

Server Deník N píše, že o Švejdarově odchodu jednal s policejním prezidentem 7. prosince nastupující ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Budoucí ministr schůzku nechtěl komentovat. Ještě na začátku listopadu Rakušan řekl České televizi, že neplánuje žádné razantní personální kroky v řadách policie. Uvedl tehdy, že chce na schůzce se Švejdarem probrat reorganizaci policejních útvarů.

U policie Švejdar působí už od roku 1987. Začínal na oddělení v Peci pod Sněžkou. V minulosti byl také například šéfem celorepublikové kriminální policie. Před nástupem do funkce policejního prezidenta byl ředitelem pardubické krajské policie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články