Policie doporučila zachovat kontroly na Pražském hradě. Jde o atraktivní měkký cíl, tvrdí

Policejní kontroly na Pražském hradě (ČTK / Čapek Karel)

Policejní kontroly na Pražském hradě | FOTO: ČTK / Čapek Karel

Policie prozatím doporučila zachovat bezpečnostní kontroly na Pražském hradě. Je to sídlo hlavy státu a jedna z nejnavštěvovanějších památek, což z něj dělá potenciálně atraktivní měkký cíl. Pokud se bezpečnostní situace změní, policisté jsou připraveni opatření změnit. ČTK to ve čtvrtek sdělila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

O zrušení či zásadní úpravu kontrol u vstupu na Hrad požádal ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) prezident Miloš Zeman. Nepovažuje je nyní za správné a v souladu se zájmy občanů.

Prověrky jsou při vstupu do hradního areálu od léta roku 2016. Policie podle Rubášové v současné době posuzuje jednotlivé alternativy technických zábran i formy a rozsah kontrol návštěvníků Pražského hradu.

Podrobnosti připravujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články