Policie evakuovala ministerstvo zdravotnictví. V budově byla nahlášena bomba

Budova ministerstva zdravotnictví, kde zasahují policisté kvůli nahlášené bombě (Policie ČR / se souhlasem)

Budova ministerstva zdravotnictví, kde zasahují policisté kvůli nahlášené bombě | FOTO: Policie ČR / se souhlasem

V budově ministerstva zdravotnictví na Palackého náměstí v Praze byla anonymem nahlášena bomba, informuje Policie ČR na twitteru. V budově proběhla pyrotechnická prohlídka, evakuováno bylo přes sto osob. Po 10. hodině dopolední policisté doplnili, že pyrotechnická prohlídka byla negativní.

„Na Palackého náměstí probíhá pyrotechnická prohlídka ministerstva zdravotnictví, kde byla anonymem nahlášena bomba. Evakuováno bylo přes sto osob a v místě je omezená doprava,“ napsali policisté na sociální síť.

(Týdeník FORUM)

Kvůli zásahu na ministerstvu zdravotnictví byla dočasně zrušena zastávka Palackého náměstí směr Karlovo náměstí. Tramvaje zastávku pouze projížděly.

„Byla omezena tramvajová doprava, tramvaje místem pouze projíždějí. Byly zablokovány některé výstupy z metra. Na místě bylo evakuováno přibližně 100 osob,“ řekl serveru iRozhlas.cz policejní mluvčí Richard Hrdina. 

„Předpokládám, že prohledávání budovy policejním pyrotechnikem bude trvat asi 3-4 hodiny. Všichni zaměstnanci museli budovu ministerstva zdravotnictví opustit, mají ale počítače. Resort proto teď funguje online,“ doplnil pro Český rozhlas mluvčí resortu Ondřej Jakob.

Po 10. hodině dopolední byl provoz veřejné dopravy obnoven. Pyrotechnici prohledali budovu, ale žádnou bombu na ministerstvu zdravotnictví nenašli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články