Policie obvinila podnikatele Jana Kočku a další dva muže z loupeže a vydírání

podnikatel Jan Kočka  (ČTK)

podnikatel Jan Kočka | FOTO: ČTK

Policie obvinila trojici mužů, mezi kterými je podle médií i podnikatel Jan Kočka, z vydírání a loupeže. Tři muži byli zadrženi v úterý odpoledne, během středy mají kriminalisté podat návrh na jejich vzetí do vazby. Kdyby se prokázala vina, hrozí jim až deset let odnětí svobody.

Podle policejní mluvčí Violety Siřišťové trojice v červnu vyhrožovala sedmapadesátiletému poškozenému, kterého násilím nutila k převodu jeho firmy, a následně jej fyzicky napadla. „Při odchodu mu jeden z mužů vyrval ze zdi bezpečnostní kameru, která celý incident natáčela. Poškozený při napadení utrpěl zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice,“ napsala mluvčí v tiskové zprávě.

„Muži ve věku 51, 52 a 54 let jsou v současné době obvinění ze spáchání trestých činů vydírání a loupeže, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté v průběhu několika hodin podají státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby,“ dodala mluvčí.

Jan Kočka je podnikatel z rodiny, která je spojena především s Matějskou poutí. Spolu s dalšími lidmi ho policie v únoru letošního roku obžalovala z krácení daně. Podle kriminalistů připravili stát na daních zhruba o 150 milionů korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články