Manipulace zakázek: Policie chce obžalovat Babišovu firmu

Eric Drooker

Státní zástupce má na stole návrh policie na podání žaloby kvůli zmanipulovaným zakázkám České pošty. Mezi potenciálně obviněnými je i firma Andreje Babiše Agrotec. Serveru Hlídací pes to sdělil dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. Podle zjištění policie by jednotlivci i menší množství firem, včetně té, kterou ovládá ministr financí, měli spáchat několik trestných činů. Jedná se hlavně o manipulace s veřejnými zakázkami pro Českou poštu. Jednalo se třeba o stavební práce nebo veřejnou zakázku týkající se autoprovozu. Situaci od roku 2004 vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Manažerem obviněné firmy byla Babišova pravá ruka

Státní zástupce přiznal, že se nejedná o úplně zanedbatelný případ. „Dne 30. 7. 2015 předložil policejní orgán státnímu zástupci návrh na podání obžaloby na celkem 14 fyzických a 7 právnických osob,“ uvedl Matula. Jak již dříve napsal server Neovlivní, mezi podezřelými firmami je i Agrotec. Hustopečská firma, která spadá pod Babišův zemědělský koncern Agrofert. Zajímavý je i fakt, že na pozici manažera této společnosti dříve působil první místopředseda hnutí ANO a Babišova pravá ruka Jaroslav Faltýnek. Tento bývalý agronom je také předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO.

Andrej Babiš se k celé situaci zatím nevyjádřil. Předseda vlády, a tedy i ministrův šéf Bohuslav Sobotka před novináři, kteří se na propojení Babišovy firmy s podezřelými machinacemi dotazovali, utekl.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]