Policie prošetřuje výroky exposlance Volného k invazi na Ukrajinu

Nezařazení poslanci Lubomír Volný (vlevo) a Marian Bojko (ČTK – Ondřej Deml)

Nezařazení poslanci Lubomír Volný (vlevo) a Marian Bojko | FOTO: ČTK – Ondřej Deml

Policie zkoumá výroky bývalého poslance Lubomíra Volného ohledně ruské invaze na Ukrajinu, které sdílel na sociálních sítích. Prošetřuje, zda jimi nenaplnil skutkovou podstatu některého trestného činu. ČTK to dnes sdělila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Na to, že policisté Volného výroky řeší, upozornil Deník N.

“Výroky Lubomíra Volného na sociálních sítích se zabývá Úřad služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR. Přestože jsme v této souvislosti obdrželi celou řadu podnětů od veřejnosti, činíme tak i na základě vlastní monitorovací činnosti,” sdělila Rendlová.

Policisté zkoumají rovněž dřívější Volného výroky, které se týkají koronavirové pandemie.

Volný se dostal do sněmovny jako kandidát SPD, později s kolegou Marianem Bojkem hnutí opustil. Vystupovali jako nezařazení poslanci. Loni se Volný pokusil do dolní komory vrátit na kandidátce Volného bloku, avšak neuspěl. V době pandemie Volný a Bojko ve sněmovně odmítali nosit ochranu úst a nosu, řídící schůzí je opakovaně napomínali, byli také vykázáni z jednacího sálu. Sněmovna Volnému navíc uložila pokutu ve výši jednoho měsíčního platu, tedy zhruba 90 800 korun, za potyčku na plénu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články