Policie se zabývá nahrávkou Babiše, podle které měl zneužít Finanční správu

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš  (ČTK)

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Nahrávka, která se v neděli objevila na internetu díky twitterové Skupině Šuman, údajně dokazuje, že Andrej Babiš zlikvidoval firmu FAU Přerov, která stála v cestě jeho Agrofertu. Proto ministr vnitra Chovanec vyzval policii, aby prošetřila obsah této nahrávky. Podle policejního prezidia se tak již stalo.

Milan Chovanec v pondělí jako jediný z ministrů ostře zareagoval na zvukový záznam, který se objevil na internetu. „Nová nahrávka, podle které Andrej Babiš zneužíval finanční správu ke svým podnikatelským účelům, potvrzuje správnost jeho odvolání z vlády,“ řekl ministr vnitra. „Policie by teď měla říct, jestli je nahrávka pravdivá, nebo ne,“ dodal.

Babiš promluvil (Twitter)

Podle deníku Právo se policie na ministrův popud už nahrávkou zabývá, což potvrdila mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. „Bližší informace v tuto chvíli nebudeme poskytovat, neboť je ta věc na samém počátku,“ řekla listu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]