Policie ukončila vyšetřování případu bývalého poslance Feriho. Obžalován by měl být ze tří znásilnění

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri (Veronika Rejmanová / TOP 09 / se souhlasem)

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri | FOTO: Veronika Rejmanová / TOP 09 / se souhlasem

Policie České republiky ukončila vyšetřování případu bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho. Ten byl vloni na jaře v médiích obviněn ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3 zaslali kriminalisté po skoro dvou letech vyšetřování návrh na podání obžaloby pro tři případy znásilnění. Policie už dříve uvedla, že mu hrozí až deset let vězení.

„Kriminalisté ukončili vyšetřování případu a na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3 zaslali návrh na podání obžaloby pro tři případy znásilnění,“ uvedla na twitteru Policie České republiky.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Policisté začali bývalého poslance prověřovat poté, co jej několik žen vloni na jaře v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri po svědectví žen v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do poslanecké sněmovny. Skončil také v TOP 09 a stáhl se z veřejného života.

„Kriminalisté v tomto případu zahájili trestní stíhání konkrétní osoby pro trestný čin znásilnění. V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi, jelikož je stíhání vedeno i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti,“ uvedl k případu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Feri po zveřejnění výpovědi několika žen odmítl tvrzení, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za „nevhodné“ či „nepatřičné“ chování. „Pro nás kauza skončila odstoupením Dominika Feriho. Nyní je to věcí justice,“ okomentoval případ mluvčí vlády Václav Smolka. Po oznámení, že ho policie obvinila, Feri uvedl, že hodlá prokázat svou nevinu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články