Policie v ČR chytila za víkend 123 běženců, méně než před týdnem

Eric Drooker

Policie v Česku o víkendu zajistila 123 běženců, za celý minulý týden jich bylo 278. V obou případech je to pokles proti předchozímu týdnu. Policie od poloviny června zpřísnila kontroly zaměřené na migraci. Od té doby se počet zadržených běženců vyšplhal na 2139. ČTK to dnes řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) po páteční poradě bezpečnostních složek řekl, že Česká republika zatím nemá informace o tom, že by se blížila vlna migrantů ze Srbska či Makedonie. Pokud by tato situace nastala, vzniknou v Jihomoravském kraji mimořádné ubytovací kapacity pro 300 lidí.
Chovanec doplnil, že ubytování na jihu Moravy by bylo k dispozici například v tělocvičnách a dalších veřejných budovách. Sloužilo by pro krátkodobý pobyt. Pokud by nestačily mimořádné kapacity, tak by vznikla další místa, například ve stanech.
Kontroly zaměřené na migraci jsou podle ministra zatím dostatečné. Větší kontroly s pomocí armády či vězeňské služby by podle něj nastaly v případě, kdyby během dvou nebo tří dnů byla zachycena vlna 1000 migrantů a dalo by se předpokládat, že se tyto situace budou opakovat.

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]il.com

Revue Forum Banner