Policie v Ostravě zabila dlužníka, který střílel na exekutora

Policejní střelba v Ostravě (ČTK)

Policejní střelba v Ostravě | FOTO: ČTK

Policisté dopoledne zastřelili šedesátiletého muže, jenž v Ostravě – Hrušově při soudním vystěhování postřelil exekutora a ženu, která ho jako nezúčastněná osoba při exekuci doprovázela. Policisté, kteří u vystěhování zajišťovali bezpečnost, střelbu opětovali a dlužníka zastřelili. ČTK to řekl náměstek krajského policejního ředitele Radim Wita. Oba zranění jsou mimo ohrožení života.

„Zneškodnili ho služební zbraní,“ řekl Wita. Podle něj dlužník střílel z dlouhé střelné zbraně. Podle informací ČTK ze samopalu. Zda byla legálně držená, není jasné. Bližší informace k případu s ohledem na začínající vyšetřování Wita sdělit nechtěl.

Dva postřelení jsou v péči lékařů

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Ladislava Langa zranění utrpěli jednapadesátiletý muž a sedmatřicetiletá žena. Utrpěli každý jedno střelné zranění na noze, přesněji v oblasti bérce. „Převezeni byli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Jejich stav záchranáři hodnotí jako středně těžký až závažný, nebyli ale v bezprostředním ohrožení života,“ uvedl Lang.

Náměstek pro léčebnou péči Josef Srovnal z Fakultní nemocnice Ostrava ČTK kolem poledne řekl, že oba zranění jsou na operačním sále. „U té ženy jde o lehké zranění, tam je předpoklad, že po tom ošetření půjde na standardní oddělení traumacentra. U muže je zranění vážnější, ale ne život ohrožující,“ uvedl Srovnal. Muž tak bude na jednotce intenzivní péče.

Podle informací ČTK byl zastřelený dlužník policista či bývalý policista. Ani toto ale Wita nechtěl potvrdit. „V současné době probíhají úkony trestního řízení. K osobě pachatele se nebudeme vyjadřovat,“ řekl. Zda šlo o policistu, nepotvrdila ani žena bydlící nedaleko místa střelby. „Znala jsem jeho přítelkyni. Ta údajně o exekuci vůbec nevěděla,“ řekla třiapadesátiletá Jindřiška Bitová. Podle ní by zastřelený konfliktní člověk. „Neměl rád lidi, s každým se jenom přel,“ uvedla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]