Policie vrátila Stropnickému počítač. Důkazy se nenašly

Eric Drooker

Matěj Stropnický, náměstek primátorky hlavního města Prahy, dnes na svém facebookovém profilu uvedl, že počítač, který mu loni za vydatné a nestandardní asistence TV Prima zabavila kriminální policie kvůli údajným machinacím s obecními byty, mu bude navrácen.

„Po 342 dnech mi včera Policie ČR oznámila navrácení zabaveného služebního počítače ze žižkovské radnice. Odůvodnění? „Věc již není důležitá pro trestní řízení.“ Počet předvolání nula, zjištění nula, ostuda značná, omluva žádná. Aspoň bonboniéru by mi mohli poslat, mám rád nugát třeba. A pak také: pozvou na tu předávku televizi jako vloni?“ uvedl Stropnický a v komentářích dodal, že je „nedemotivovatelný“, neboli, že ani tato kauza jej od další práce neodradí.

Kriminální policie zabavila v říjnu 2014 za přítomnosti štábu televize Prima tehdejšímu místostarostovi Prahy 3 Matěji Stropnickému služební počítač. Důvodem měly být údajné machinace s byty. Stropnický měl v této městské části na starosti bytovou politiku. Místostarosta byl už tehdy z nečekaného zabavení počítače dle svých slov šokován a akci označil jako pokus o svoji diskreditaci při probíhajícím jednání o koalici.
Potíže měl Stropnický i letos na začátku srpna, kdy mu primátorka Adriana Krnáčová, jež má se synem ministra obrany dlouhodobé spory, nechala odebrat tvorbu pražských stavebních předpisů z důvodů údajné „neschopnosti“ a padaly návrhy na jeho odvolání, které však Klub zastupitelů pražské Trojkoalice na svém jednání 24. srpna odmítl.
Druhého září pak Pražská rada na návrh ČSSD odebrala Matěji Stropnickému další kompetence, a sice Institut plánování a rozvoje, který zodpovídá za plánování výstavby ve městě a mimo jiné připravuje metropolitní plán. Zhruba o týden později primátorka Krnáčová připustila, že obojí kompetence by se Stropnickému mohly vrátit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner