Policie zasahuje v centrále ČEZ. Provádějí se úkony trestního řízení

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahují v centrále energetické firmy ČEZ. Na základě informace od nejmenovaného zdroje to uvedl server iDNES.cz. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej sdělil pouze bez potvrzení, zda se jedná o ČEZ, že se provádějí úkony trestního řízení.

Firma ČEZ se k tomu zatím nechtěla vyjádřit. ČEZ je největší česká energetická firma a jejím majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií společnosti.

„Náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Více informací v tuto chvíli poskytovat nebudeme,“ oznámil Ibehej. Podle iDNES.cz se zásah týká prověřování daňové trestné činnosti a korupce. Detektivové prohledali jednu z kanceláří a provádějí i domovní prohlídky, píše server.

Připravujeme podrobnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]