Útočník v Glasgow ubodal tři lidi, policie ho dopadla

Policisté na místě útoku v Glasgow  (Twitter @lidiajsinclair)

Policisté na místě útoku v Glasgow | FOTO: Twitter @lidiajsinclair

V hotelu v centru skotského Glasgow dnes útočník ubodal tři lidi a několik dalších osob zranil, policie jej poté při zásahu zneškodnila. Informoval o tom server BBC. Mezi zraněnými je i jeden policista. Policie ujistila veřejnost, že má situaci pod kontrolou a že jí momentálně nehrozí žádné nebezpečí.

„Mohu potvrdit, že podezřelého muže postřelil ozbrojený policista,“ uvedl policejní velitel Steve Johnson. Později policie potvrdila, že pachatel zemřel.

O motivech násilného činu dosud není nic známo, Britům však okamžitě připomněl sobotní útok z jihoanglického Readingu, kde mladý Libyjec útočil nožem na lidi v parku a tři z nich zabil. Policie tento útok vyšetřuje jako teroristický čin. Ohledně dnešního incidentu ve Skotsku nicméně vyšetřovatelé veřejnost požádali, aby o pozadí útoku nespekulovala, dokud nebudou známy bližší informace.

Podle očitého svědka Craiga Milroye, který viděl policejní zásah u hotelu Park Inn v ulici West George Street z nedaleké administrativní budovy, sanitky z místa odvezly nejméně čtyři osoby. „Viděl jsem, jak na zemi leží muž afrického původu, neměl na sobě boty. Byl na zemi a někdo mu držel ruku na boku – nevím, jestli šlo o střelné zranění nebo bodné zranění,“ řekl Milroy agentuře Press Association.

Britská média uvádějí, že útok nožem se odehrál ve schodišťové hale hotelu, kde byli ubytovaní převážně žadatelé o azyl. Stanice BBC citovala jednoho z obyvatel hotelu, který údajně slyšel volání o pomoc, a když sešel do recepce, viděl všude plno krve.

O incidentu už byli informování představitelé vlády včetně premiéra Borise Johnsona, který na twitteru napsal, že ho zpráva „hluboce zarmoutila“.

Podle informací listu The Scotsman na místě zasahovaly desítky policejních vozů a také sanitky. Policie celé okolí uzavřela.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]