Policie zná podobu jednoho z útočníků, kteří v Praze napadli muslima

Eric Drooker

Sobotní pobodání Syřana v Kodaňské ulici v pražských Vršovicích policie vyšetřuje jako rasově motivovaný útok. Pátrá po dvou násilnících ve věku 20 až 26 let, oba mají vyholené hlavy. Dnes policie zveřejnila portrét jednoho z nich. Jde o útočníka s nožem a výstižnost portrétu je asi 85procentní. Pobodaný muž (41 let) skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici.

Útočník je vysoký a svalnatý

Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. Mají světlou pleť a v době napadení měli vyholené hlavy a hladce oholené tváře.

Útočník, jehož portrét se policii podařilo sestavit, měří 190 až 195 centimetrů. Je svalnatý, má sportovní postavu s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou. Na krku má tetování, má rovný nos a světlé nevýrazné obočí. V době útoku měl na sobě maskáčovou bundu s kapucí s barevnějším maskáčovým vzorem (znám jako německý).

[ctete-foto]45330[/ctete-foto]

Policie varuje před nebezpečností útočníka

Případ vyšetřuje takzvaná mordparta. Kriminalisté veřejnost žádají o pomoc při pátrání po hledaném útočníkovi a jeho spolupachateli. V žádném případě nedoporučují lidem, aby se snažili hledané muže sami kontaktovat či zadržet. Informace vedoucí k jejich dopadení mohou poskytnout na tísňové lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

Eric Drooker

Podle informací serveru Lidovky.cz se cizinec spolu se svou přítelkyní angažoval v pomoci uprchlíkům a útoku předcházely různé výhrůžky. Podle přítelkyně napadeného si útočníci na muže počkali, když si šel zaběhat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]