Policisté k Zemanovi pustí jen návštěvy, které povolí ošetřující lékař

Kancléř Vratislav Mynář u prezidentovy hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) (ČTK)

Kancléř Vratislav Mynář u prezidentovy hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) | FOTO: ČTK

Policie po neoprávněné návštěvě předsedy poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) neumožní přístup k prezidentovi Miloši Zemanovi žádné osobě, které to předem nepovolí ošetřující lékař. Policisté to v pátek oznámili na twitteru.

„Policie České republiky vyhoví požadavku Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) a od tohoto okamžiku nebude ze strany ochránců umožněn přímý kontakt prezidenta republiky s žádnou osobou, která předem neobdržela souhlas ošetřujícího lékaře s návštěvou,“ uvedla Policie ČR.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Ústřední vojenská nemocnice od čtvrtku prověřuje neohlášenou návštěvu předsedy poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Toho k prezidentovi přivedl kancléř Vratislav Mynář. Podle nemocnice to udělal bez vědomí ošetřujícího lékaře.

„Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha potvrzuje, že dnešního dne nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře přivedl kancléř Vratislav Mynář k prezidentu ČR na jednotku intenzivní péče předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Radka Vondráčka,“ oznámila ve čtvrtek mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

„Měl jsem možnost si s panem prezidentem popovídat. Říkal vtipy, byl pozitivně naladěný. Samozřejmě je nemocný, takže leží na jednotce intenzivní péče,“ prohlásil ve čtvrtek předseda dolní komory parlamentu. „Mohu vyvrátit všechny spekulace o tom, že by jeho (Zemanův) stav byl tak vážný, že by nebyl schopen se nějak orientovat. Svůj úkon (podpis rozhodnutí) provedl naprosto jasně,“ doplnil Vondráček.

Od jeho slov se však nemocnice distancovala. „ÚVN rovněž nemůže potvrdit v médiích prezentovaný průběh a obsah setkání, neboť mu nebyl přítomen nikdo ze zdravotnického personálu ÚVN. ÚVN se rovněž distancuje od výroků pana předsedy Radka Vondráčka, týkajících se zdravotního stavu pana prezidenta, informace o zdravotním stavu pana prezidenta byly poskytnuty výhradně jeho nejbližším,“ vzkázala mluvčí nemocnice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články