Policisté na hranicích mají lidem měřit teplotu. To už je konečná

ČTK

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Vláda vymýšlí nesmysly. Povinná čtrnáctidenní karanténa pro všech 16.500 Čechů, kteří jsou v Itálii, je šílenství. A co teprve hrozba třímilionové pokuty za nedodržení karantény, kterou vláda hrozí, ale nemá právo ji udělit – ledaže by se narušitel karantény sám udal. To všechno je dobré. Dnes ale vláda Andreje Babiše vymyslela něco ještě mnohem lepšího. Policisté budou na hranicích měřit lidem teplotu.

Pavel Hofman

Česká tisková kancelář s odvoláním na výsledky dnešního jednání krizového štábu informovala takto: „Na deseti hraničních přechodech budou namátkové kontroly, při nichž budou policisté cestujícím měřit teplotu.“ Je to jako z jiného světa. Policisté budou vytipovávat auta, kde by mohli sedět cestující s teplotou, a těm budou z pokynu Babiše a Vojtěcha cpát teploměr pod ruku.

Co udělají s tím, kdo odmítne? Půjde do vazby? Zastřelí ho? Odvlečou do sběrného tábora? Neudělají nic. Policista opravdu nemá právo měřit lidem na ulici, v autě, ani kdekoliv jinde tělesnou teplotu proti jejich vůli. Chudáci policisté! Babiš a jeho vládní parta z nich dělají šašky.

A co bude s lidmi, kterým tu zvýšenou teplotu naměří? Speciální sanitka je odveze od hranic na Bulovku? A kolik musí naměřit, aby je odeslali do nemocnice? A jak mají policisté poznat, že auto jede zrovna z Itálie? A co mají udělat s člověkem, kterému naměří zvýšenou teplotu, ale on jim řekne, že jede z Německa nebo Švýcarska?

Je tohle normální?

To, co vláda předvádí okolo koronaviru, není ničím jiným než nekonečnou šaškárnou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner