Policisté šli k muži domů kvůli zneužívání dětí, objevili obří sbírku z dob nacismu

Brazilská policie. Ilustrační snímek (AdobeStock)

Brazilská policie. Ilustrační snímek | FOTO: AdobeStock

Pořádný šok zažili brazilští policisté v Riu de Janeiro, když navštívili domov muže, kterého sousedi obvinili ze znásilnění dvanáctiletého chlapce. Objevili totiž gigantickou sbírku různých předmětů z dob nacistického Německa, jejíž hodnotu majitel odhaduje na desítky milionů korun. Kromě sexuálního zneužívání dětí tak teď detektivové řeší i to, kde muž k hromadě fašistických artefaktů přišel.

O mohutnosti mužovy sbírky svědčí to, že měla přes tisíc položek – nechyběly mimo jiné různé nacistické insignie, uniformy, vlajky či obrázky Adolfa Hitlera. Hrdý majitel věcí připomínajících zrůdný režim tvrdí, že jeho sbírka má hodnotu v přepočtu asi 77 milionů korun. Muži zákona dotyčného zatkli poté, co ho pár ze sousedství obvinil ze znásilnění jejich dvanáctiletého syna. O nacistickém „pokladu“ tak předem vůbec neměli ponětí. Nyní však už policisté prošetřují kontakty sběratele s nacistickými sympatizanty a jinými krajně pravicovými skupinami, píše britská BBC.

Ivan Bartoš a Petr Fiala (FB Ivana Bartoše)

Média muže identifikovala jako osmapadesátiletého Aylsona Proença Doyle Linharese, je obviněný i ze zneužívání dalších dětí z bytovky, v níž žije. Kromě už zmíněných předmětů z dob nacismu policisté při domovní prohlídce objevili také devět zbraní – mimo jiné pušku a kulomet. A k tomu velké množství munice. Linhares už si vyslechl obvinění z nedovoleného ozbrojování, pedofilie a rasismu. Podle hlavního vyšetřovatele Luise Armonda totiž navrch policisté objevili v mužově počítači fotky dětí.

„Je to chytrý a výřečný chlapík, zároveň ale také popírač holokaustu, pedofil a homofob, který o sobě tvrdí, že loví gaye. Nejsem lékař, ale připadá mi jako šílený psychopat,“ nebere si Armond servítky. Doplnil, že zatčený muž pochází ze zámožné rodiny a sbírku nacistických artefaktů tak nejspíš financoval z peněz, které zdědil. Vyšetřovatele pochopitelně rovněž zajímá, od koho Linhares předměty koupil. Armond se nechal slyšet, že rozsáhlé sbírky se nejspíš bude muset ujmout muzeum. „Tohle je něco naprosto výjimečného a šokujícího,“ uzavřel hlavní vyšetřovatel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]