Policisté zadrželi podnikatele Jana Kočku. Spolu s dalšími dvěma muži je podezřelý z násilného trestného činu

podnikatel Jan Kočka  (ČTK)

podnikatel Jan Kočka | FOTO: ČTK

Policisté v úterý odpoledne zadrželi v centru Prahy tři muže podezřelé z násilného trestného činu. Podle zjištění České televize je mezi zadrženými i podnikatel Jan Kočka. Policie k případu zveřejní bližší informace ve středu.

Kriminalisté spolu se speciální pořádkovou jednotkou zadrželi v úterý odpoledne trojici mužů. „V současné chvíli s muži probíhají standardní úkony trestního řízení a nemůžeme být k případu konkrétní,“ řekla na dotaz ČTK mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Jména zadržených však policie neuvedla.

Na začátku letošního února uvedla ČT, že policie navrhla obžalovat podnikatele Jana Kočku spolu s dalšími 25 lidmi a čtyřmi firmami z krácení daně. Podle detektivů pomocí fiktivních faktur připravili stát na daních zhruba o 150 milionů korun. Obviněna byla podle televize i Kočkova úklidová firma Prostor. Kočka po obvinění z daňového úniku uvedl, že v souvislosti s kauzou pozastaví své členství v pražské ČSSD, jejímž byl dlouholetým členem.

Rodina Kočkových proslula mimo jiné pořádáním Matějských poutí na holešovickém výstavišti. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch Bohumír Ďuričko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]