Policie zasahovala v budově pražského Vrchního soudu. Pět lidí obvinila z korupce

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v sobotu zasahovali v budově pražského Vrchního soudu, informoval Radiožurnál. Kriminalisté podle rozhlasu vyšetřují případ možného ovlivňování kauz. Z korupce policisté obvinili pět lidí, mezi nimi je i soudce a advokát.

Zásah a obvinění soudce potvrdila Radiožurnálu pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. „Mohu vám potvrdit, že dnešního dne zahájil policejní orgán trestní stíhání pěti fyzických osob, a to pro korupční trestné činy, dále nadržování, zneužití pravomoci úřední osoby a trestný čin legalizace výnosů z trestné činnosti,“ popsala pro Radiožurnál s tím, že jeden z obviněných působí jako soudce pražského Vrchního soudu. Podle informací rozhlasu zasahovala policie u soudce Zdeňka Sováka. 

Bradáčová potvrdila, že policie stíhá pětici osob za přijímání úplatku, podplácení, zneužití pravomoci úřední osoby a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Případ je podle vrchní státní zástupkyně teprve na počátku. „Další informace v tuto chvíli nemůžeme podat,“ doplnila.

Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej odmítl případ jakkoliv komentovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]