Policisté zatkli zaměstnance restaurace za to, že jim odmítli dát najíst zadarmo

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Zneužití moci je zcela nepřípustným jednáním a nezáleží na tom, kdo se ho dopouští. Pokud to dělají policisté, jedná se o velmi vážný přestupek, který si zaslouží vyšetření a případné potrestání. O nepřijatelném chování několika strážníků informuje The Daily Mirror.

Nepříjemný zážitek si ze setkání s policisty odnesli zaměstnanci rychlého občerstvení Johnny & Jugnu v pákinstánském Láhauru. Zdejší strážci pořádku totiž nakráčeli do restaurace a domáhali se hamburgerů zdarma. Poté, co jim personál odmítl jídlo vydat, odešli. Vyhrožovali však i manažerům, že tím to vše nekončí.


Za dva dny se devět strážníků vrátilo. “Policisté vzali našeho manažera do vazby, aniž by uvedli jakýkoli důvod. Poté vyprázdnili celou naši pobočku a odvedli pracovníky z kuchyně, včetně zbytku manažerů,” stojí v prohlášení restaurace s tím, že policisté zakázali zavřít kuchyni, v níž tedy dále běžely fritézy i další stroje.

Devatenáct zaměstnanců Johnny & Jugnu bylo zadržováno dlouhých sedm hodin. Po celou dobu na ně prý byl vyvíjen nátlak. Po zveřejnění informací o netradičním jednání strážců zákona se rozhodla pandžábská policie konat. Všech devět můžu bylo okamžitě suspendováno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články