Policisté zatkli v Teplicích zdrogovaného muže, v sanitce zemřel

Zatčení v Teplicích (repro youtube/romeatv)

Zatčení v Teplicích | FOTO: repro youtube/romeatv

Velkou debatu vyvolalo video ze zásahu policistů v Teplicích. Ti v sobotu odpoledne zatýkali zdrogovaného muže, který odmítal uposlechnout výzvy a údajně byl agresivní. Na záběrech je vidět, že se dva policisté snaží muži, který se brání, nasadit pouta. Po nějaké době se jim to povede. Na místo přivolali záchranku, která muže měla transportovat do nemocnice. Zatčený však v sanitce zemřel.

Debata panuje okolo přiměřenosti nebo nepřiměřenosti zásahu a toho, zda šlo o policejní brutalitu. Podle policejního mluvčího Daniela Vítka ležel zraněný muž na zemi už při příjezdu policistů. Ty navíc fyzicky napadl. „V sobotu před 15. hodinou byli policisté na základě telefonického oznámení vysláni do ulice Dubská, kde se vzájemně měli napadat dva muži, kteří zároveň poškozovali cizí auta. Po příjezdu hlídky na místo našli policisté v ulici U Hřiště ležet na zemi muže bez trička, který měl zjevná zranění. Jakmile se k němu policisté přiblížili, začal být agresivní, napadl je a způsobil jim škrábance, jednoho kolegu pokousal,“ popsal začátek incidentu mluvčí.

V té chvíli přišla scéna, která je zachycena na videu. „Policisté museli proti agresivnímu muži použít donucovací prostředky a přivolali mu sanitku. Muž byl předán do péče záchranářů, v sanitce následně zkolaboval a i přes resuscitaci se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Lékař konstatoval jako předběžnou příčinu úmrtí předávkování drogami, k objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Další okolnosti celého případu nyní prověřují kriminalisté a pracovníci odboru vnitřní kontroly,“ uzavřel mluvčí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]