Policistka z legrace střelila taserem kolegu v autě, vybouralo se

Francouzská policie, ilustrační foto (AdobeStock)

Francouzská policie, ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Opravdu netradiční nehodu policejního auta vyšetřují od minulého víkendu úřady na severu Francie. Hrdinkou kauzy je policistka, která za jízdy střelila taserem svého kolegu sedícího za volantem. Ten nad služebním vozem ztratil kontrolu a naboural s ním zaparkované auto.

Kuriózní incident se stal v sobotu ve městě Roubaix poblíž belgických hranic. Podle státního zastupitelství policisté z místa nehody bez zastavení ujeli. Později tři z nich, včetně ženy zákona, která taser použila, skončili ve vazbě. Celkem jich ve služebním voze cestovalo šest, píše BBC.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

K nehodě došlo ve chvíli, kdy se policisté vraceli z právě skončené směny. V autě byla podle právníka Emmanuela Riglaira, který zastupuje ženu střílející z taseru, uvolněná atmosféra, protože šlo o skupinku kolegů, kteří spolu dobře vycházejí. „Prostě se mezi sebou bavili a chovali se trochu jako idioti,“ připustil advokát.

Jeho klientka prý chtěla taserem šoféra auta jen tak lehce poškádlit a dopadlo to tak, že nabourali zaparkovaný vůz. Srážku ovšem viděl náhodný svědek a vše ohlásil. Policejní důstojnici, která taser použila, hodlá státní zástupce obžalovat za násilí se zbraní a obecné ohrožení, její kolegy za ujetí od nehody. Jednání soudu v Lille je naplánováno na únor příštího roku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články