Policistou, který zemřel na následky útoku v Kapitolu, byl Brian D. Sicknick

youtube/BBC

Útok protrumpovských demonstrantů na Kapitol. | FOTO: youtube/BBC

Americká policie v Kapitolu ve čtvrtek večer uvedla, že jeden policista zemřel na následky zranění, která utrpěl během středečních protestů a nepokojů v sídle zákonodárného sboru. Tamní oddělení uvedlo, že důstojník policie Brian D. Sicknick zemřel kolem 21:30 místního času. Byl zraněn při fyzickém střetu s protestujícími a po návratu do kanceláře zkolaboval.

Minnesotský republikánský kongresman Dean Phillips v noci na twitteru sdělil, že se dozvěděl, že jeden americký policista z Kapitolu zemřel na následky zranění, která utrpěl v důsledku událostí, k nimž došlo ve středu ve Washingtonu. Kapitolská policie nejdříve uvedla, že to není pravda, a až o několik hodin později smrt policisty potvrdila.

„Byl jsem informován, že důstojník americké policie zemřel na zranění utrpěná při včerejším útoku na Kapitol,“ řekl Phillips. „Mé srdce patří rodině důstojníka a všem, kteří každý den riskují své životy, aby chránili a sloužili našim komunitám důstojně a zásadově,“ dodal.

Oddělení uvedlo, že smrt Sicknicka bude vyšetřována oddělením vražd metropolitní policie a federálními úřady.

Sicknick nastoupil do oddělení v roce 2008 a naposledy působil v odboru First Responders Unit (Jednotka první reakce).

„Celé oddělení USCP vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a přátelům důstojníka Sicknicka s jejich ztrátou a truchlí nad ztrátou přítele a kolegy. Žádáme, aby bylo po tuto dobu respektováno soukromí důstojníka Sicknicka a dalších důstojníků USCP a jejich rodin,“ uvedla v prohlášení policie Kapitolu.

Jedna žena byla ve středu postřelena a zabita americkým policejním důstojníkem v Kapitolu poté, co stoupenci prezidenta Donalda Trumpa vtrhli do budovy. Tři další zemřeli podle policie na následky „vážných zranění“.

(Zdroj: kstp.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner