Politice nerozumím, přiznal Arenberger. Kalousek mu vysvětlil jeho roli

Exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) (Úřad vlády ČR)

Exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) | FOTO: Úřad vlády ČR

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) přiznal, že nerozumí politice. Reagoval tak v diskusi s poslancem Vlastimilem Válkem (TOP 09), když hovořili o omezování pohybu osob na základě pandemického zákona a přijatých opatřeních. Miroslav Kalousek (TOP 09) později na twitteru vzkázal, že ministr, který nerozumí politice, nerozumí své práci. 

Do sporu s poslancem Válkem se ministr Arenberger dostal při diskusi ve čtvrtečních Událostech, komentářích. Ministr zdravotnictví totiž obhajoval nařízení svého resortu, podle kterého se nesmějí setkávat více než dva lidé. My jsme dostali právní stanovisko, že podle pandemického zákona omezovat lze, vysvětloval nový šéf resortu.

Eric Drooker

Válek však tvrdil, že nic takového možné není. Celá vláda a vedení ministerstva zdravotnictví vědělo, že pandemický zákon neumožňuje omezování pohybu osob a shlukování. Takhle byl napsaný, takhle jsme se dohodli, připomněl jednání o znění zákona.

Naši právníci říkají, že se dá používat omezování osob. Ale i kdyby se nedalo, pojďme si říct, že nás to prostě chrání, odvětil ministr.

Oba politici se následně nemohli shodnout, kteří odborníci mají lepší názor na přijatá opatření. Ministr reagoval slovy, že není v politice déle než týden. Předtím jsem byl lékař a viděl jsem ty umírající v nemocnicích. Ale nevím, politice nerozumím, přiznal Arenberger.

Ministr je politik. To není subjektivní tvrzení, to je objektivní fakt. Protože je to politik vrcholový, má politiku umět vrcholově,“ vzkázal později na sociální síti Miroslav Kalousek. „Když ministr Arenberger říká, že politice nerozumí, říká, že nerozumí svojí práci. Díky za upřímnost, ale zpráva pro občany je to špatná,“ napsal na twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články