Politici již gratulují Petru Pavlovi k vítězství ve volbách

Generál Petr Pavel přijíždí do volebního štábu. (Vojtěch Laštůvka / FORUM 24)

Generál Petr Pavel přijíždí do volebního štábu. | FOTO: Vojtěch Laštůvka / FORUM 24

Neúspěšní prezidentští kandidáti Danuše Nerudová a Pavel Fischer, předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) či někteří ministři už gratulují Petru Pavlovi ke zvolení hlavou státu. Po sečtení tří pětin hlasů vede Pavel nad předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem s rozdílem zhruba deseti procentních bodů.

„Vrátili jsme srdce na Hrad! Gratuluji Petru Pavlovi k vítězství a ještě jednou upřímně děkuji i těm z vás, kteří jste mou podporu v prvním kole přetavili v podporu Petra Pavla v kole druhém. Bez vás by to nešlo,“ napsala Nerudová na twitteru. K podpoře Pavla vyzvala po prvním kole voleb, ve kterém skončila třetí.

„Mám radost, že budeme mít slušného prezidenta, za kterého se nebudeme muset stydět! Srdečně gratuluji Petru Pavlovi,“ uvedl Fischer, který skončil v prvním kole čtvrtý a rovněž poté vyslovil podporu Pavlovi.

„Matematika zohledňující průběh výsledků sčítání prvního kola hovoří jasně. Petr Pavel již nemůže prohrát,“ uvedl na twitteru Vystrčil. Pavlovi gratuloval a uvedl, že má z jeho vítězství radost.

„Mám radost, věřím, že tato změna pozitivně posune naši zemi a společnost kupředu,“ zhodnotil průběžný výsledek vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Blahopřeji Petru Pavlovi ke zvolení českým prezidentem. Oceňuji jeho velký podíl na vznikající hezké tradici: třetí porážka Andreje Babiše a jeho ANO v celostátních volbách za sebou: 2021 sněmovní volby, 2022 senátní volby, 2023 prezidentské volby. Pojďme to oslavit!“ napsal na twitteru ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články