Útok na Dominika Feriho vyvolal vlnu reakcí především od pravicových politiků. „Jakékoli fyzické násilí kvůli politickým názorům je zcela nepřijatelné. Napadení Dominika Feriho je odzouzeníhodné a ubohé. Panu poslanci přeji, ať je brzy zdravotně v pořádku,“ napsal například Petr Fiala, šéf ODS.

„,Prý řvali něco o negrech…‘ Další rasový útok na našem území. Ani tentokrát to ale nebudou islamisté, ale ,skutečně slušní Češi‘. Doufám, že budou přísně potrestáni,“ uvedl na Twitteru Miroslav Kalousek. Přidal se také ministr vnitra Jan Hamáček: „Útok na poslance Dominika Feriho je naprosto nepřijatelný! Rozdílné názory se nesmí řešit pěstmi. Kolegovi přeji rychlé uzdravení a doufám, že vše bude rychle vyšetřeno a viníci potrestáni.“ Na incident zatím nereagoval premiér Andrej Babiš.

Zajímavé jsou reakce fanoušků Václava Klause ml. I tento již bývalý člen ODS se k napadení vyjádřil. „Poslanec Feri mě několikrát tvrdě inzultoval na sociálních sítích (většinou když jsem nepodal moc dobrý výkon v nějakém rozhovoru nebo tak), často spolu nesouhlasíme. Ale dnes byla dotčena jeho základní občanská práva. ,Je suis Dominik Feri‘ a přeji brzké uzdravení!“ napsal Klaus ml. Většina jeho fanoušků na Facebooku však útok schvaluje. „Dobře mířená facka je lepší než tisíc slov. Nemá lézt tam, kde sa nemele, ale rychlo sa namele. Slovácko sa nesůdí. Včil nám sem šupněte eště teho Fialu, ať má barvu podla mena,“ zní například jeden z komentářů. „Dostal na morave po tlame.. to se stava i bilejm prazakum,“ uvádí další. Podobných je pod příspěvkem Klause ml. mnoho.

Podle informací na sociálních sítích mají být za útokem na Feriho a jeho přátele otec se synem. Otec má být údajně aktivní v politickém subjektu Řád národa, který je řazen mezi krajní pravici.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora