„Už Andrej Babiš připravuje rezignaci?“ Politici reagují na návrh obžaloby premiéra Babiše

Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Policie v pondělí podala návrh na obžalobu premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové kvůli údajnému dotačnímu podvodu v kauze Čapí hnízdo. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Nyní se návrhem bude zabývat dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch. Ten může obžalobu podat, ale i zastavit trestní stíhání či věc vyřídit jinak. Premiér Babiš však dlouhodobě odmítá, že by se dělo něco nezákonného.

„Každý slušný člověk by v této situaci rezignoval. Bavíme se však o Andreji Babišovi,“ uvedla na twitteru předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Dodala, že policie si je protiprávním jednáním zjevně jistá.

Ke zprávě se vyjádřil i europoslanec za KDÚ-ČSL Tomáš Zdechovský. „Už připravuje Andrej Babiš rezignaci? Nebo rozjede prohlášení o kampani a účelovce?“ Naráží tak na Babišovo tvrzení, že nerezignuje, i kdyby byl v kauze obžalovaný.

Ve stejném duchu se vyjadřuje i bývalý místopředseda strany TOP 09 a radní Ústeckého kraje Michal Kučera. „Domnívá se někdo, že Andrej odstoupí? Nebo budeme mít předsedou vlády člověka, který je obžalován z dotačních podvodů?“ ptá se Kučera.

„Čapí hnízdo je prostě levárna,“ napsal na twitter senátor za TOP 09 Tomáš Czernin. „To, o čem si klapají čápi na střeše, se konečně zase o kousek pohnulo.“

Předseda KDÚ-ČSL Marian Jurečka se k situaci také vyjádřil na twitteru. „Nevěřím, že to tentokrát bude jiné a premiér se zachová jako chlap, který při takovém průšvihu složí funkci. Ve čtvrtek mu chceme vyslovit nedůvěru,“ napsal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články