Na to, že měl být Michal Hašek dávno politická mrtvola, se má docela k světu, Nakonec se sice nestal členem legislativní rady vlády, ale teď se stal poradcem vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka. Radí rád a radí stále, jak je patrné z toho, že už je poradcem prezidenta Zemana a ministra zemědělství Miroslava Tomana. Navíc může na staré dobré časy vzpomínat i na půdě Sněmovny, protože tam má přístup jako poslanecký asistent hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka.
Je třeba pro úplnost dodat, že informace se dopídil list Mf Dnes, která kdysi zakoupil Andrej Babiš, aby se o něm „psala pravda“, takže je nutno poznamenat, že tady se vždycky musíme i ptát nejen na to, co se tam píše, ale také proč a proč právě v nějakou dobu. Babiš své koaliční partnery miluje, jak je známo a rád o nich nechává referovat potřebným způsobem. To teď ale nechme stranou.
Hašek pro tento list řekl: „Spolupráce je teprve na začátku. Nešel jsem dělat poradce Honzovi Hamáčkovi proto, že bych měl pocit, že nemám dost práce nebo chci vydělat na ministerstvu vnitra. Udělal jsem to proto, že je to Honza Hamáček a beru to taky jako způsob, jak pomoci ČSSD.“
Nejlepším viditelným Haškovým výkonem za jeho kariéry bylo, že stačil v televizi moderátorce Daniele Drtinové za dvě a půl minuty jedenáctrkát zalhat, že se neúčastnil proslulé lánské pučistické schůzky 26. 10. 2013. Přiznal ji jen Milan Chovanec. Kout pikle proti předsedovi vlastní strany ještě tehdy přišli sociální demokraté Michal Hašek, Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc a Jiří Zimola Nakonec se přiznat musel, což muselo být od počátku jasné snad i lidem mdlého rozumu. Ani to ho nezlomilo a všechno podle něj bylo v pořádku.
„Kategoricky odmítáme jakoukoli interpretaci této schůzky jako údajné přípravy tzv. puče v ČSSD,“ napsal pak v prohlášení. Všechno bylo něj v pořádku: „Součástí vrcholové politiky jsou standardně podobně neveřejné schůzky. Respektoval jsem doposud dohodu všech účastníků o tom, že schůzku nepotvrdíme. Mým cílem rozhodně nebylo klamat veřejnost a jestli vznikl takovýto dojem, tak se omlouvám.“
Když to bylo v pořádku, tak proč takové tajnosti? Proč spěchal do Lán okamžitě po volbách za bývalým šéfem strany, o kterém je známi, že tehdejšího předsedu strany Bohuslava Sobotku nenávidí? V každém případě tehdy Zemanův sen mít svou vlastní vládu nevyšel.
Jakou má JUDr. Hašek kvalifikaci, když titul kdysi získal na soukromé vysoké škole ve Sládkovičově, kterou vedou sociální demokraté a titul tam získali i další členové této strany není snad nutno moc řešit. Zajímavé je, jak se má odhalený lhář a milovník různých privilegií k světu. Ještě zajímavější je to, že se taková osoba motá kolem předsedy Hamáčka. Takhle si tu moderní sociální demokracii představují nejspíš jen nepřátelé strany.
ČSSD se na jednu stranu kompromituje svazkem s Andrejem Babišem, který si s koaličním partnerem může dělat, co chce, na druhou stranu si lesku figurami jako Hašek a Zimola moc lesku nepřidá. Sociální demokraté se tak jeví jako fíkový list a současně otloukánek Babišova vládnutí a sdružení, kde stále mají vliv ošuntěli panáci, kteří vynikají především schopností proplout a našlapovat na tenkém ledě na správná místa.
Také je to strana, která je stále umrtvujícím způsobem spojena s expředsedou Zemanem. Prostě spolek lidí, co myslí především na sebe, což dělá více lidí, ale tady se to děje způsobem, který musí být patrný na první pohled i naivkovi. Jestli tohle má být cesta do nějaké úžasné budoucnosti lze pochybovat.