Političtí vězni děkují Sobotkovi za Srpa. Ovčáček se zlobí

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana (ČTK)

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana | FOTO: ČTK

Premiér Bohuslav Sobotka uveřejnil na svém twitterovém účtu dopis, který obdržel od Konfederace politických vězňů. Ta mu děkuje za odmítnutí kontrasignace jmenování Karla Srpa členem Etické komise ČR pro podezření ze spolupráce s StB. Dopis ale poněkud nadzvedl hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

„…dovolte, abychom Vám vyjádřili poděkování za Váš postoj k zamýšlenému jmenování pana Karla Srpa členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Oceňujeme, že jste v této kauze dokázal jasně rozlišit hranici mezi dobrem a zlem a rozhodl jste se neschválit jeho nominaci,“ píše se v dopise.

Pražskému hradu se samozřejmě jakákoli chvála směrem k předsedovi vlády nelíbí, protože u Zemana a jeho zaměstnanců není spolupráce s StB považována za něco problematického. „Konfederace politických vězňů se hluboce mýlí. Pan premiér opravdu není schopen rozlišit hranici mezi dobrem a zlem, jak ukázal u K. Srpa,“ uvedl na sociálních sítích Ovčáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner