Polívka na demonstraci: Pražské elity neexistují, jsme jeden národ a nedáme se rozdělit

repro youtube.com

Vladimír Polívka | FOTO: repro youtube.com

Velmi emotivní projev měl na úterní demonstraci v Liberci syn Bolka Polívky Vladimír. Ten, společně s dalšími umělci, vystoupil na podporu protestujících, kteří žádají demisi premiéra a ministryně spravedlnosti. Polívka se ve svém vystoupení nebál ostřejších výrazů, v čemž mu sekundoval i Karel Zima.

Polívka junior své vystoupení pojal velmi svérázně. „Ty svi*ě nás chtějí rozdělit. A docela se jim to skoro podařilo. Ale tenhle rok po celé zemi je jasný důkaz toho, že jsme hrdý národ a že se nenecháme rozdělit,“ řekl herec.

Zareagoval také na kritické hlasy, které bagatelizují protesty, protože se konají v hlavním městě, kde se pohybují elity a lepšolidé. „Praha není elitní prostor. Praha je Libercem, Liberec je Brnem, Slavkov je Mikulovem a ve všech městech jsme jeden národ. A on nám nebude říkat, že my jsme elita, protože je to blbost,“ zdůraznil Polívka.

„Chci říci a smazat to rozdělení elit někde v Praze, že Václavák je parta křiklounů, protože to tak není. Tady je tisíc lidí. Výborně. Takže na Letné bude 23. června tři sta tisíc lidí, další rok tam bude pět set tisíc lidí a až se definitivně nase*em, tak půjdeme na ten Hrad,“ ukončil své vystoupení mladý herec.

Kritikou k Babišovu elektorátu zase nešetřil Karel Zima. „Nedávno jsem napsal na sociálních sítích, že tygr ví, že je tygr, a nesnaží se lítat. Slon ví, že je slon, a tak se nesnaží vyhloubit nějakou noru. Dokonce i trabant ví, že není landrover a není vůbec ve stresu, že mu chybí jeden náhon. Jen voliči ANO pořád ještě nevědí, že jsou pouze toaletní papír,“ řekl tisícovce demonstrantů herec, který měl dokonce i svůj billboard „Stydím se za svého premiéra„.

 

„Za mě ten, kdo hájí estébáka Bureše, který rozkrádá naši republiku úplně nepokrytě, takže to vědí snad i v Grónsku, tak buď musí být hodně ten člověk hloupý, musí se bát nebo je vyčůraný, že se mu to jednou hodí,“ dodal Zima za velkého potlesku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner